Житель Гостомеля знайшов свої навушники за понад півтори тисячі кілометрів у Росії

Дата: 19 Липня 2022
A+ A- Підписатися

Житель Гостомеля знайшов викрадену російськими військовими під час окупації Київщини техніку в місті Ульяновськ, що за понад півтори тисячі кілометрів від України. 

Про це повідомляє “Медіазона”. 

Квартира Юрія після того, як там побували російські військові. Фото: Медіазона

Чоловік, ім’я якого з міркувань безпеки змінили на Юрій Ніколаєв, мешкає з дружиною в житловому комплексі “Прорізний”, який адміністративно розташований у Гостомелі, однак лежить ближче до Бучі. Обоє у 2014-му виїхали з Криму. 

Ніколаєв разом дружиною зміг покинути дім у перший день повномасштабного вторгнення. 

“Повз нас проходить Варшавська траса, але на ній був шалений затор, тому ми поїхали в об’їзд повз аеропорт “Антонов”, де “Мрія” стояла. Добре, що ми виїхали рано і розминулися з російськими військовими”, – пригадує про дорогу чоловік. 

Повноцінно повернутися до квартири в Гостомелі родина змогла лише в травні, коли в житловому комплексі почали відновлювати електро- та водопостачання. Російські військові розграбували їхнє помешкання.

“Вкрали два ноутбуки – MacBook Pro та ігровий Lenovo, навушники, окуляри VR, підлогові ваги, PlayStation з геймпадами. Винесли алкоголь, зернову каву, портативну колонку, усі флешки, з дитячих іграшок повитягували батарейки, зникло трохи посуду, тарілки та каструлі. У дружини навіть вуманайзер і забрали. Навіщо?” – цікавиться Юрій. 

Навушники Юрія нині перебувають у місті Ульяновськ на бульварі Фестивальному в домі 13. З початку червня “на зв’язок” прилад не виходив. 

Мапа, на якій позначено місце розташування навушників Юрія. Фото: Медіазона
Будинок №13 у місті Ульяновськ на бульварі Фестивальному. Скриншот Google Maps

“Думаю, новий “власник” знову подався на фронт. Сподіваюся, там і лишиться”, – каже Юрій.

Батьки чоловіка, які мешкають в окупованому Криму, написали заяву до так званих правоохоронців на півострові, але ті відмовилися порушувати справу, заявивши, що “скоєна вона була на території іншої держави, тому встановити обставини неможливо”

Як відомо, що розграбування – один із семи типів воєнних злочинів, до яких найчастіше вдаються російські військові в Україні. 

Раніше в Ірпені жінка знайшла у власній розграбованій квартирі фотографію, зроблену на Polaroid російським військовим. Він залишив знімок, ймовірно не знаючи, що той мав проявитися з часом. 

Деяким власникам викраденого майна вдається повернути його. До прикладу, 10-річній Іванці із Сумщини. Росіянин відібрав у неї телефон та павербанк на блокпосту, а потім потрапив у полон, де намагався переконати, що ці речі його. 

Ще один телефон, поцуплений російськими військовими з Київщини, знайшли на Харківщині та вже повернули власнику. 

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter