До херсонського волонтера, якого утримують в полоні, окупанти продовжують приходити з обшуками
Херсонського волонтера Романа Баклажова російські військові викрали із власного будинку 11 днів тому, але до його родини й досі продовжують приходити окупанти, які розшукують чоловіка.
Про це повідомила дружина волонтера Олена Арсененко.
Жінка розповіла, що у родини вилучили ноутбук, телефон чоловіка, усі флешки, які побачили, особисті речі, які здалися окупантам “чи то цікавими, чи то небезпечними”, а потім забрали Романа на “розмову”.
10 липня росіяни знову вдерлися до помешкання волонтера і здивувалися, що Романа вже забрали.
Але через 5 днів ситуація повторилася знову.
“15 липня. П’ятниця. 9 діб як чоловіка затримали. Я поїхала забирати дитину з садочка. Мати/свекруха вдома. До нас знову приходять люди у формі. Одягнені по-іншому“, – написала Арсененко.
Дружина Баклажова зазначила, що окупанти розшукували її чоловіка, але свекруха їм повідомила, що волонтера забрали ще 6 липня. А оскільки будинок, де мешкає родина, був зачинений, і військові РФ не змогли провести там черговий обшук, окупанти сказали, що повернуться пізніше.
Дружина волонтера також зазначила, що з Романом досі немає зв’язку, також невідомо, де він перебуває.
Раніше повідомлялося, що біля будівлі незаконного “Верховного суду Республіки Крим” невідомі в масках 13 липня викрали кримського громадського журналіста Ролана Османова. Він наразі перебуває в будівлі незаконного “Центру протидії екстремізму”.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.