Наступного року тести ЗНО адаптують для людей з порушеннями зору
Наступного року тести ЗНО з української мови та літератури, історії України й математики будуть адаптовані для людей з порушеннями зору.
Про це під час прес-конференції 10 серпня повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій, повідомляє Українська правда.Життя.
За його словами, у 2018 році також ЗНО з української мови і літератури складатимуть випускники не лише шкіл, а й випускники професійно-технічних навчальних закладів і коледжів.
ЗНО для випускників ПТУ слугуватиме формою державної підсумкової атестації (ДПА).
“Це відбудеться вперше, дотепер ЗНО не застосовувалося у формі державної підсумкової атестації для випускників професійно-технічних закладів і коледжів. Це дасть можливість порівняти, який рівень підготовки є у школі, профтехзакладі й коледжі. Надалі ми плануємо сформувати єдині вимоги для оцінювання цих випускників”, – прокоментував рішення Карандій.
За словами Вадима Карандія, найбільше змін у 2018 році очікується у тестах з іноземних мов.
Перш за все, з’явиться елемент оцінювання сприйняття мови на слух. Під час проходження ЗНО учні матимуть завдання з аудіювання.
Крім того, під час проведення тестування з іноземних мов буде застосовано дворівневий підхід до оцінювання.
Учні, у яких в спеціалізованих школах чи класах з мовним ухилом англійська викладається 8 і більше годин на тиждень, складатимуть ЗНО рівня В2. Випускники загальноосвітніх шкіл широкого профілю – В1.
Ці три пакети тестів було обрано, оскільки вони є найпопулярнішими серед абітурієнтів.
Як відомо, у січні МОН заявляв, що у міністерстві почала працювати робоча група з адаптації програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, математики, історії України для школярів з порушеннями зору.
Фахівці планували внести до програм ЗНО з цих предметів зміни, які зроблять їх доступними для дітей з порушеннями зору. Планувалося вилучити з програми ті речі, які дитина з порушеннями зору не зможе осягнути, в яких не зможе працювати з шрифтом Брайля. Наприклад, якщо йдеться про порівняння зображень геометричних фігур, упізнання видатних історичних діячів, письменників, архітектурних споруд тощо.
Передбачалося, що внесені зміни почнуть діяти з наступного навчального року, після завершення якого школярі з порушеннями зору отримають змогу складати ЗНО за допомогою шрифту Брайля.