Афганістану загрожує голод через кризу, спричинену приходом “Талібану”, – ООН
Через кризу, спричинену приходом до влади в Афганістані руху “Талібан”, 14 мільйонам жителям країни загрожує голод.
Про це заявив директор продовольчої програми Організації об’єднаних націй Девід Бізлі, пише Reuters.
За його словами, після кількох років посухи, погіршення економіки, пандемії COVID-19 та внутрішніх конфліктів країну очікує “ідеальний шторм”.
Щоб запобігти гуманітарній катастрофі, ООН до вересня буде потрібно щонайменше 200 мільйонів доларів: до цього часу в країні закінчиться їжа, спрогнозував Бізлі.
Бюджет, необхідний для допомоги Афганістану, виділять США, Катар та інші країни Перської затоки, сподіваються в ООН. Таліби обіцяли гарантувати, що ця допомога дійде до тих, хто її потребує.
У листопаді 2020-го міжнародна спільнота вже планувала видати 12 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу країні протягом чотирьох років за умови дотримання тут прав людини.
Водночас ООН повідомила про отримання відомостей щодо серйозних порушень з боку талібів після їхнього приходу до влади. Йдеться, зокрема, про страти цивільних осіб і представників сил безпеки колишнього уряду Афганістану, які здалися новій владі. Зі свого боку “Талібан” заявив, що розслідуватиме будь-які повідомлення про жорстокість.
Таліби захопили столицю Афганістану 15 серпня та заявили про “завершення війни” в країні. Вони вже встигли заявити про те, що дотримуватимуться прав жінок та не мститимуться тим, хто співпрацював із західними країнами. Однак заяви членів ультрарадикального ісламістського руху не підтверджуються новинами, які надходять з Афганістану.