Поліція розслідує використання нацистської символіки у нічному клубі в Києві

Дата: 05 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Поліція Києва розпочала розслідування використання нацистської символіки під час концерту в нічному клубі.

Як повідомляє відділ комунікації поліції Києва, інформацію про це правоохоронці отримали з інтернету.

“Під час моніторингу інформаційних сторінок працівники поліції виявили матеріал, у якому дописувач розповідав про порушення законодавства: на концерт до одного з нічних клубів прийшли відвідувачі із нацистськими татуюваннями та стягами зі свастикою”, – повідомляють правоохоронці. Та вони не уточнили, про який саме концерт ідеться.

Раніше видання Zaborona.com оприлюднило репортаж із виступу гурту “Сокира Перуна” в київському клубі Bingo.

На фото видання зображені відвідувачі у футболках із зображенням свастики й інших нацистських символів та з подібними татуюваннями. Окрім цього, люди робили нацистські жести.

Гурт “Сокира Перуна” виконує пісні із назвами “Залишайся білим”, “Іноземці геть”, “WP Skinheads” (white power skinheads – ультраправа субкультура), “Герої білої раси”, “Слава Скинхедам Великой Руси”, “Азов. Повний контакт”, “Герої моєї Раси”, “Небесний батальйон”.

У поліції повідомляють, що проводять розшук, намагаються встановити всі обставини події та притягнути винних до відповідальності.

Поліція відкрила провадження статтею Кримінального кодексу про виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганду комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Санкція статті передбачає обмеження волі до п’яти років або позбавлення волі на той самий термін.

Нагадаємо, з початку 2018 року в Україні спостерігається збільшення кількості нападів з боку праворадикальних угруповань на культурні події та мирні зібрання. ЗМІ повідомляли про напади на Марш за права жінок 8 березня, перешкоджання акції пам’яті адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової 19 січня 2018 року та напад на 23-річного британця Ліама Ентоні Тонга. 

Окрім цього, у Кривому Розі 21 січня невідомі в масках напали на ЛГБТ-активістів із громадської організації “Гей-альянс Україна”. 11 лютого в Маріуполі зірвали лекцію про жінок у кіновиробництві. У Харкові через напад близько 15 праворадикалів правозахисниця Анна Шаригіна не змогла провести лекцію про  “ЛГБТ-рух в Україні та світі”. Також 19 березня у Вінниці близько 40 людей зірвали круглий стіл з протидії злочинам на ґрунті ненависті.

У квітні адміністрація НПУ імені Михайла Драгоманова закрила виставку “Виховні акти”, зокрема, через погрози праворадикальних студентів зірвати виставку. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter