У Туреччині суд виправдав жінку, якій загрожувало довічне за вбивство домашнього кривдника
У Туреччині суд виправдав жінку на ім’я Мелек Іпек, яку звинуватили у вбивстві чоловіка, що кривдив її.
Про це повідомляє Euronews.
У січні поточного року мешканець Анталії Рамазан Іпек багато годин знущався зі своєї дружини, 31-річної Мелек Іпек. Він роздягнув жінку, закував її в кайданки, ґвалтував та погрожував убити їхніх доньок. Разом з дітьми вона намагалася відкрити наручники, однак не змогла. Згодом Іпек вистрелила в чоловіка з гвинтівки та викликала швидку.
Однак правоохоронці, до яких вона звернулася з тілесними ушкодженнями, затримали її та звинуватили у вбивстві. Історія Іпек обурила громадськість, адже це був не перший гучний випадок у країні, пов’язаний з домашнім насильством.
У мережі з’явилися кадри з побитою жінкою, а петицію із закликом звільнити її підписали понад 79 тисяч людей. Вона розповідала, що разом з дітьми була жертвою домашнього насильства протягом 12 років.
Суд, який розглядав справу, узяв до уваги той факт, що Іпек оборонялась. Прокуратура просила для жінки довічного ув’язнення.
Нагадаємо, що нещодавно Туреччина, яка у 2012 році стала першою країною, що ратифікувала конвенцію Ради Європи про запобігання та протидію насильству проти жінок та домашньому насильству, ухвалену в Стамбулі, вийшла з неї.
Проблема домашнього насильства в Туреччині є дуже серйозною. Декілька років тому художник Вахіт Туна створив у Стамбулі інсталяцію з 440 пар жіночих туфель, що символізували кількість жертв такого насильства, яких офіційно налічили в країні лише за один рік.
В Україні й до пандемії коронавірусу ситуація з домашнім насильством була кричущою, але з початком карантину вона тільки погіршилась. У 2019 році понад пів тисячі українок відбували покарання за статтею “Умисне вбивство”, однак велика частина з них потрапила за ґрати, захищаючись.
Раніше ZMINA розповідала історію дніпрянки Марини, яку судять за убивство кривдника. Жінка два роки скаржилася на насильство до поліції, однак захисту так і не отримала.
Фотографія обкладинки: change.org