На Харківщині тимчасово відсторонили підозрювану в хабарництві суддю
Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від обов’язків суддю Дзержинського райсуду Харкова Ірину Грищенко, яку підозрюють в отриманні хабаря.
Про це повідомили у ВРП.
Суддя Дзержинського райсуду Харкова Грищенко, за даними правоохоронців, вимагала 4 тисячі доларів за винесення ухвали про повернення вилучених під час досудового розслідування понад 30 тисяч доларів у громадянина. Викрили суддю ще в травні минулого року, тоді ж її відсторонили від здійснення правосуддя до липня, а потім до вересня 2020 року.
Про тимчасове відсторонення Грищенко поточного року просила членів Вищої ради правосуддя очільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова. Вона наголошувала, що здійснення правосуддя з боку Грищенко може завдати значної шкоди його авторитету. Наразі обвинувальний акт стосовно судді перебуває на розгляді Вищого антикорупційного суду.
Відомо, що у 2015 році Грищенко та жоден член її родини не внесли відомостей права власності чи права користування на нерухоме майно, у якому можна постійно проживати.
Також, за інформацією видання “Depo.Харьков”, суддя у 2017 році ухвалила постанову, якою закрила провадження щодо свого колеги – судді Господарського суду Харківської області, який несвоєчасно повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, а саме подарунок у негрошовій формі вартістю 300 тисяч гривень.
Нагадаємо, що лідером за кількістю недоброчесних суддів в Україні є Київ, адже в столиці таких працює 299. Також у більш ніж півтори тисячі українських суддів стиль життя не відповідає доходам, а ще майже пів тисячі ухвалювали сумнівні рішення, пов’язані з Євромайданом та учасниками Революції гідності. Чимало суддів порушували професійну етику, брехали в деклараціях, порушували правила дорожнього руху та перешкоджали роботі журналістів.
Минулого року активісти зібрали досьє на понад 5 тисяч українських суддів, щоб кожен охочий зміг перевірити їх на доброчесність.
Нещодавно Європарламент назвав судову владу однією з найменш надійних установ в Україні.
Фотографія обкладинки: НАБУ