Київ став лідером за кількістю недоброчесних суддів на посадах

Дата: 28 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

Київ став лідером за кількістю суддів, яких не можна вважати доброчесними, адже в столиці таких працює 299. 

Про це повідомили активісти руху “Чесно”. 

До трійки регіонів, де працює найбільше недоброчесних суддів, також увійшли Донецька та Дніпропетровська області, в яких працюють 185 та 184 таких суддів відповідно. 

З понад 5 тисяч суддів, досьє на яких зібрали активісти, у 1719 стиль життя не відповідав доходам. Часто такі судді не вказують у деклараціях жодної нерухомості, де могли б мешкати. Ще 484 судді ухвалювали сумнівні рішення, пов’язані з резонансними справи щодо Євромайдану та учасниками Революції гідності.

261 суддя порушував професійну етику, зокрема вони брехали в деклараціях доброчесності, порушували правила дорожнього руху та в інший спосіб підривали авторитет правосуддя. Знайшли серед суддів і 184 порушники прав людини. До таких активісти зарахували тих, хто перешкоджав роботі журналістів та порушував право на справедливий суд. 

Також активісти знайшли інформацію щодо 92 суддів, причетних до корупції та правопорушень. За словами координаторки кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” Людмили Сливи, вони досі працюють у судовій системі, а тому це спричиняє занепокоєння в громадськості.

Нагадаємо, цьогорічні соціологічні дослідження показують, що судам в Україні не довіряють майже 80% громадян. Багато українців не довіряють Верховному Суду (69%), однак більшою довірою не користуються й місцеві суди (67,5%). 

Нещодавно активісти запустили платформу з досьє на понад 5 тисяч суддів, які працюють в Україні. Завдяки цьому кожен охочий може перевірити на доброчесність будь-якого з них та дізнатися про те, чи відповідають статки судді доходам та чи не ухвалював він сумнівних рішень, зокрема щодо активістів Євромайдану. 

Фотографія обкладинки: Kyiv Post

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter