Судам в Україні не довіряють майже 80% громадян – опитування

Дата: 04 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

77,5% опитаних українців не довіряють загалом українській судовій системі. 

Такими є дані спільного опитування Центру Разумкова з Фондом “Демініціативи” імені Ілька Кучеріва і Опитування проводили з 3 до 9 липня 2020 року включно методом інтерв’ю “обличчям до обличчя” за місцем проживання респондентів. Соціологи опитали 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. .

Високим є рівень недовіри українців, зокрема, до Верховного Суду (69%) та місцевих судів (67,5%). Прокуратурі не довіряють 73% опитаних людей. За словами експертів, та обставина, що лідером недовіри є державний апарат загалом (йому і посадовцям не довіряють 78% респондентів), свідчить про високий рівень відчуження між структурами державної влади й суспільством. Винятком є тільки структури, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян, а саме Збройні сили, Державна прикордонна служба, Національна гвардія України та Державна служба з надзвичайних ситуацій. 

Недовіру українці висловили й президенту (49%), Верховній Раді України (75%) та уряду (72%).

Нагадаємо, що на початку минулого року соціологічні опитування показали, що українці найменше довіряють посадовцям, російським ЗМІ та Верховній Раді.

Нещодавно також стало відомо, що 70% українців негативно оцінюють роботу очільника МВС Арсена Авакова. Також понад 40% українців розповіли, що вважають причиною злочинності серед силовиків почуття безкарності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter