Зволікання з допомогою Україні надає Росії більше простору для війни – МЗС України

Дата: 08 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Заяви Москви про те, що вона була готова зупинити війну ще в березні, а Україна тоді нібито відкинула цю пропозицію, є “відвертою брехнею” і “черговим вкидом російської пропаганди”.

Про це на своїй фейсбук-сторінці написав речник МЗС Олег Ніколенко

Українські поля, всіяні сотнями артилерійських вирв

Ніколенко закликав західних діячів, які досі вірять у діалог з Путіним, зрозуміти: Росія не зацікавлена в перемовинах і не хоче миру.

Росія прагне знищити українців. Як уже зазначав Дмитро Кулеба, зволікання з допомогою Україні лише надає російському режиму більше простору для агресії проти України. Путіна не зупинить задобрювання. Його зупинять РСЗВ та інше важке озброєння, яким Україна зможе захищати свою землю, а також ще більш жорсткі міжнародні санкції, які мають включати заборону на російський експорт та газове ембарго.

Олег Ніколенко

Раніше російське видання “Известия” з посиланням на неназваного співрозмовника повідомило, що Москва була готова зупинити війну ще в березні під час перемовин делегацій в Анталії.

“Тоді Україна сама запропонувала нейтральний статус та гарантії безпеки без включення до них Донбасу та Криму. Володимир Путін був готовий піти на цей крок, але на Україну натиснув Захід, і тому Київ відкликав свою пропозицію”, – написало російське видання.

Ніколенко назвав це повідомлення “відвертою брехнею” і наголосив, що тоді в Анталії Дмитро Кулеба порушував єдине питання – відкриття гуманітарних коридорів.

“Співрозмовник “Известий” – черговий вкид російської пропаганди. РФ готує підґрунтя для подальшої незаконної асиміляції захоплених районів у Херсонській та Запорізькій областях, вигадуючи виправдання продовженню війни проти України”, – наголосив речник МЗС.

Як відомо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Раніше українські правозахисники неодноразово висловлювали позицію, що деокупація областей України та Автономної Республіки Крим покладе край грубим та системних порушенням прав громадян України на цих територіях. 

Нагадаємо, з 24 лютого до 26 травня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 8 766 випадків загибелі або поранення цивільних осіб у контексті збройного нападу Росії на Україну. Із цієї кількості 4 031 загиблий, з них 261 дитина. 4 735 отримали поранення, з яких 406 дітей, переважно внаслідок обстрілів і авіаударів. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Зруйнована внаслідок обстрілу російськими ракетами частина будівлі загальноосвітньої школи №2 м. Новгород-Сіверський Чернігівської області
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. Згідно з оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН (МОМ), ще 7,7 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами, тобто вони залишилися в країні, але були змушені виїхати з власного будинку.
 
У КримSOS повідомляють, що з початку повномасштабного вторгнення в РФ опинилися понад 1,2 мільйона людей, щонайменше 200 тисяч з яких – діти. До цієї статистики входять як ті, яких окупаційні військові примусово депортували, так і ті, хто змушений був виїхати з безпекових міркувань.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
 
3 червня постійні представники країн-членів ЄС затвердили шостий пакет санкцій проти Росії через вторгнення в Україну. До санкційного списку внесли 18 юридичних і 65 фізичних осіб із Росії. Патріарх РПЦ Кирило під санкції не потрапив на вимогу про його вилучення із санкційних списків з боку Угорщини.
 
Як відомо, Росія нарощує експорт нафти зі свого головного східного порту Козьміно, щоб задовольнити зростаючий попит з боку азіатських покупців і компенсувати вплив санкцій ЄС. “Транснефть” вже збільшив обсяг нафти, що перекачується в Козьміно по нафтопроводу Східний Сибір – Тихий Океан, на 70 тис барелів на добу, використовуючи хімічні добавки для прискорення потоків нафти, повідомили агентству джерела на умовах анонімності.
 
Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав неприйнятним таке тривале обговорення шостого пакета санкцій – у понад 50 днів. Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав країни ухвалити сьомий пакет санкцій, вказавши, що немає жодних раціональних пояснень для зволікання ухвалення сьомого пакета. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter