Зволікання з допомогою Україні надає Росії більше простору для війни – МЗС України
Заяви Москви про те, що вона була готова зупинити війну ще в березні, а Україна тоді нібито відкинула цю пропозицію, є “відвертою брехнею” і “черговим вкидом російської пропаганди”.
Про це на своїй фейсбук-сторінці написав речник МЗС Олег Ніколенко.
Ніколенко закликав західних діячів, які досі вірять у діалог з Путіним, зрозуміти: Росія не зацікавлена в перемовинах і не хоче миру.
Росія прагне знищити українців. Як уже зазначав Дмитро Кулеба, зволікання з допомогою Україні лише надає російському режиму більше простору для агресії проти України. Путіна не зупинить задобрювання. Його зупинять РСЗВ та інше важке озброєння, яким Україна зможе захищати свою землю, а також ще більш жорсткі міжнародні санкції, які мають включати заборону на російський експорт та газове ембарго.
Олег Ніколенко
Раніше російське видання “Известия” з посиланням на неназваного співрозмовника повідомило, що Москва була готова зупинити війну ще в березні під час перемовин делегацій в Анталії.
“Тоді Україна сама запропонувала нейтральний статус та гарантії безпеки без включення до них Донбасу та Криму. Володимир Путін був готовий піти на цей крок, але на Україну натиснув Захід, і тому Київ відкликав свою пропозицію”, – написало російське видання.
Ніколенко назвав це повідомлення “відвертою брехнею” і наголосив, що тоді в Анталії Дмитро Кулеба порушував єдине питання – відкриття гуманітарних коридорів.
“Співрозмовник “Известий” – черговий вкид російської пропаганди. РФ готує підґрунтя для подальшої незаконної асиміляції захоплених районів у Херсонській та Запорізькій областях, вигадуючи виправдання продовженню війни проти України”, – наголосив речник МЗС.
Як відомо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
Раніше українські правозахисники неодноразово висловлювали позицію, що деокупація областей України та Автономної Республіки Крим покладе край грубим та системних порушенням прав громадян України на цих територіях.
Нагадаємо, з 24 лютого до 26 травня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 8 766 випадків загибелі або поранення цивільних осіб у контексті збройного нападу Росії на Україну. Із цієї кількості 4 031 загиблий, з них 261 дитина. 4 735 отримали поранення, з яких 406 дітей, переважно внаслідок обстрілів і авіаударів. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.