Зруйновано 90% інфраструктури Маріуполя, люди розбирають завали за їжу та воду – Бойченко

Дата: 22 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Військові РФ пропонують жителям Маріуполя розбирати руїни домівок за їжу та питну воду.

Про це під час брифінгу повідомив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Фото: Олексій Александров

За словами Бойченка, в Маріуполі російські окупанти спалили до тла загалом 1356 багатоповерхових будинків, знищили 50% усіх будівель міста і 90% інфраструктури міста. За обережними підрахунками, у Маріуполі було вбито 22 тисячі жителів.

“Окупанти залучають місцеве населення до робіт з розбору завалів. У якості оплати праці жителям видають воду й трохи їжі. Для відновлення будинків місцевим жителям пропонують підписати документ, що їхнє житло зруйнували ЗСУ. Але навіть після підписання нічого не відбувається, адже вони вимагають нові й нові довідки, які неможливо отримати”, – повідомив Бойченко. 

Також мер розповів, що нечистоти міста забруднюють колодязі, з яких люди сьогодні вимушені брати воду.

“Окупанти оголосили, що закривають місто на карантин. Вони не допускають людей до водойм та моря, наказують обробляти всю їжу кип’яченою водою. Вони відгородилися від маріупольців, адже бояться інфекційних захворювань”, – розповів він.

Бойченко зазначив, що окупанти створюють так звані морги у колишніх магазинах чи інших господарських будівлях поряд із пунктами роздачі гуманітарної допомоги. Водночас роздають її не всім – люди похилого віку та люди з інвалідність мають самі приходити та отримувати допомогу.

Щодня до 120 маріупольцям вдається евакуювати із міста, але це є можливим тільки завдяки волонтерам.

“Тепер, щоб заїхати в місто, також потрібно пройти фільтрацію. Вони дають довідку на обмежений термін, яку треба поновлювати”, – зазначив мер.

Раніше ZMINA писала, що у тимчасово окупованому Маріуполі містяни почали звертатись до лікарень з симптомами, характерними для холери та дизентерії.

Нагадаємо, що нині в Маріуполі залишилося приблизно понад 100 тисяч мешканців. Вони щоденно змушені стояти в чергах, щоб отримати їжу, а для отримання води їм слід записуватися в іншу чергу, очікування в якій може тривати декілька днів. Через брак води маріупольці змушені прати у калюжах. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter