Журналістка “Нової газети” їде з Росії через погрози чеченської влади

Дата: 04 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Журналістка російської “Нової газети” Олена Мілашина заявила, що вирішила виїхати з Росії на тлі погроз з боку керівництва Чечні.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Олена Мілашина. Джерело: radiosvoboda.org

Журналістка пояснила, що на її від’їзді наполягали головний редактор газети Дмитро Муратов, а також “досить високопоставлені джерела” – всі вони вважають “високою” загрозу особистій безпеці журналістки.

Водночас Мілашина сказала, що продовжить свою роботу попри погрози та вимушений від’їзд.

Редакція “Нової газети” наголосила, що ухвалила рішення про відрядження журналістки за межі РФ “у зв’язку з особливими відносинами між федеральною владою і главою Чеченської Республіки Рамзаном Кадировим, зважаючи на численні погрози, кинуті останніми днями видними представниками Чеченської Республіки на адресу журналістки.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що президент Чечні Рамзан Кадиров назвав керівника російського правозахисного об’єднання “Комітет проти катувань” Ігоря Каляпіна та журналістку “Нової газети” Олену Мілашину “терористами” або “пособниками терористів”.

Таку заяву очільник Чечні зробив після критичного повідомлення на його адресу через ситуацію із сім’єю юриста Комітету проти катувань Абубакара Янгулбаєва – судді Верховного Суду Чечні у відставці Сайді Янгулбаєва та його дружини Зареми Мусаєвої. Останню чеченські силовики 20 січня 2022 року насильно відвезли до республіки на допит з Нижнього Новгорода. Жінку доправили до спецприймача МВС у Чечні. 

Він звернувся до влади Росії з вимогою затримати “цих пособників терористів”, зазначивши, що “ми завжди знищували терористів та їхніх пособників, між якими немає жодної різниці”, і пообіцяв чинити так само й надалі.

Ще раніше, у квітні 2020 року, Кадиров розкритикував статтю Мілашиної про ситуацію з коронавірусом у Чечні, закликав ФСБ та російського президента вплинути на видання й навіть пригрозив журналістці вбивством.

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter