Журналісти та громадські організації закликають ГПУ не втручатись у приватне життя Седлецької

Дата: 05 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Журналісти, медіаексперти та громадські організації обурені фактом надання доступу Генпрокуратурі до інформації з телефону головної редакторки програми “Схеми” Наталії Седлецької та закликають ГПУ не реалізовувати ухвалу.

Про це йдеться в заяві, яку станом на ранок 5 вересня підписали понад 60 журналістів та 10 громадських організацій, зокрема Центр інформації про права людини.

У заяві нагадується, що 27 серпня Печерський районний суд Києва надав Генпрокуратурі доступ до змісту SMS-повідомлень, даних щодо вхідних та вихідних з’єднань з усіма абонентами, дати, часу та тривалості розмов, місцеперебуванню телефону журналістки та головної редакторки програми антикорупційних розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької упродовж 17 місяців.

На думку авторів заяви, ця ухвала суду створює небезпечний прецедент для діяльності медіа та порушує міжнародні зобов’язання України. Зокрема, право на свободу слова та на приватне життя.

“Окрім того, це створює умови, за яких журналісту вкрай важко або геть неможливо виконувати свої професійні обов’язки та захищати свої джерела інформації, що гарантовано в Україні законом”, – йдеться в заяві.

Також наголошується, що наразі в Україні подібні рішення суду неможливо оскаржити.

З огляду на це підписанти заяви вимагають, аби генеральний прокурор публічно гарантував, що ухвала суду стосовно Наталії Седлецької не буде реалізовуватися.

Крім того, Верховна Рада має негайно створити механізм для захисту права та обов’язку журналістів якісно інформувати суспільство – особливо коли йдеться про висвітлення корупції серед високопосадовців.

Автори заяви наголошують, що подібного прецеденту з доступом до даних з телефону журналіста за 1,5 року не було створено ані за часів президента Леоніда Кучми, ані за режиму президента Віктора Януковича.

“Також вимагаємо від силових структур зайнятися своїми безпосередніми обов’язками – як-от розслідуваннями вбивства нашого колеги Павла Шеремета, а також випадків корупції, які фіксують журналісти, зокрема і Наталія Седлецька, замість того, аби утискати чи проводити судові процеси проти журналістів”, – підсумовують автори заяви.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: