Заветованого Радою доброчесності сина судді залишили кандидатом у Верховний Суд
Вища кваліфікаційна комісія суддів подолала вето Громадської ради доброчесності (ГРД) на обрання сина екс-судді Конституційного Суду Олексія Бринцева в новий Верховний Суд. За проголосували 11 членів ВККС із необхідних 10.
Про це на засіданні комісії 6 червня сказав голова ВККС Сергій Козьяков, передають “Українські новини”.
Олексій Бринцев є сином колишнього судді КС Василя Бринцева і працює заступником голови Господарського суду Харківської області.
Громадська рада доброчесності наклала вето на обрання Бринцева-молодшого на посаду судді Касаційного госпсуду Верховного Суду, мотивуючи це тим, що в його декларації є велика кількість необґрунтованих доходів, він неодноразово відвідував Росію з 2014 року, а також не вказав, що його сестра працює в прокуратурі.
У свою чергу Бринцев на засіданні ВККС заявив, що його доходи законні, сестра тривалий час перебуває в декреті, і він не контактує з нею зі службових питань, а Росію він відвідував виключно з гуманітарними цілями.
Члени ВККС вирішили підтримати кандидата і подолали вето Громадської ради доброчесності. Таким чином, комісія визнала, що кандидат відповідає критеріям доброчесності та професіоналізму.
За даними “Чесно”, доходи сім’ї Олексія Бринцева у 2015 році склали 1 мільйон 23 тисячі 474 грн. Також суддя з дружиною мають готівки на суму 950 тисяч гривень (включаючи євро).
Василь Бринцев входить до чорного списку осіб, яким заборонено в’їзд до країн Європи та США. Він був одним із суддів Конституційного Суду, які в 2010 році підтримали скасування Конституції 2004 року, що надало екс-президенту Віктору Януковичу додаткові повноваження. Бринцев-старший склав повноваження судді КС у 2015 році.
Крім того, 6 червня ВККС подолала вето Громадської ради доброчесності на обрання Володимира Алейникова в новий Верховний Суд, але підтримала вето щодо Сергія Бондаря.
Вето на обрання до ВС судді Центрального райсуду Миколаєва Володимира Алейникова громадська рада мотивувала тим, що суддя, розглядаючи справу за звинуваченням у корупції екс-депутата міськради Миколаєва Сергія Полянського, заборонив журналістам і активістам відео- і аудіозйомку процесу, у тому числі й портативні диктофони.
Також суддя допустив низку некоректних висловлювань на адресу представників ЗМІ.
При цьому комісія підтримала вето на обрання до нового Верховного Суду судді Вищого господарського суду Сергія Бондаря, накладеного через те, що члени сім’ї судді отримали в попередні роки нез’ясовно великий дохід і багато майна нібито у спадок.
Також громадські працівники стверджують, що рішення колегії суддів із Бондарем у складі призвело до незаконного відчуження комунальної будівлі в Черкасах.
Козьяков повідомив, що ВККС визнала Бондаря “таким, що не підтвердив здатність чинити правосуддя в складі Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду”. Відтак, суддя Вищого госпсуду припиняє свою участь у конкурсі.
Як відомо, 6 червня ВККС почала розглядати ветовані Громадською радою доброчесності кандидатури на суддів нового Верховного Суду.
Раніше ГРД ветувала обрання 103 із 382 кандидатів на посади 120 суддів Верховного Суду, вважаючи, що вони не відповідають критеріям добропорядності й професійної етики.