Захист Кузьменко повідомив, що низка інститутів відмовилася провести експертизу ходи
Адвокат підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко розповів, що провідні інститути відмовилися встановити психологічний портрет у відео.
Про це Тарас Безпалий написав на сторінці у фейсбуку.
https://www.facebook.com/t.bezpalyy/posts/10216583570846515
Безпалий наголосив, що єдиним основним доказом причетності до вбивства журналіста не тільки Кузьменко, але й інших фігурантів є експертиза ходи, яку підготував британець Айвон Бірч. Однак ще на початку року захисники підозрюваних у справі розповідали, що Бірч, якого українські правоохоронці назвали експертом, насправді є тренером з карате, який, незважаючи на те що не розуміє української, підписував висновок. Також він, за словами адвокатів, отримав матеріали справи з порушеннями законодавства.
Після оприлюднення експертизи Бірча адвокати підозрюваних звернулися до інших установ, які б могли провести перевірку, однак там захисникам відмовили, аргументуючи це тим, що встановити психологічний портрет за відео, а тим паче порівняти два відео, неможливо, бо це суперечить самому предмету експертизи. Безпалий додав, що наразі Мін’юст порушив дисциплінарне провадження стосовно цих двох експертів.
Нагадаємо, один із керівників “Української правди” Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль. Наприкінці минулого року правоохоронці повідомили, що затримали трьох підозрюваних у вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь.
Поліція називала мотивом убивства дестабілізацію ситуації в Україні, однак офіційно в матеріалах справи зазначено, що фігуранти захопились “ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси”, намагалися вбивством привернути увагу до своїх поглядів.
Усі затримані заперечують свою причетність до злочину. Захист Антоненка стверджує, що він вищий за вбивцю. Адвокати Дугарь наполягають, що вона має алібі, підтверджене документами й свідками, а експертиза, на якій ґрунтується підозра, неповна і необ’єктивна. Кузьменко також розкритикувала експертизу.
У січні 2020 слідчі просили Офіс генпрокурора продовжити терміни досудового розслідування вбивства Шеремета до червня 2020 року. Тодішній генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що мають бути зібрані додаткові докази, оскільки наявного обсягу доказів не досить.
У травні під час пресконференції за результатами року президентства Володимир Зеленський назвав розслідування вбивства журналіста Шеремета складною справою, за яку відповідає міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Однак сам очільник МВС так не вважає.