За понад чотири місяці війни з РФ в Україні зареєстрували більш ніж 31 тисячу злочинів, які вчинили росіяни

Дата: 03 Липня 2022
A+ A- Підписатися
З початку повномасштабного військового вторгнення Росії на територію нашої держави, українські правоохоронці зареєстрували 31 321 злочин.
 
Про це повідомили у пресслужбі Офісу генерального прокурора.
 

Злочини агресії та воєнні злочини: зареєстровано 20 940 злочинів. З них: 20 165 – щодо порушення законів та звичаїв війни, 73 – щодо порушення, підготовки або розв’язання та ведення агресивної війни, 19 – щодо пропаганди війни, 683 – інші”, – заявили у відомстві.

Також правоохоронці зареєстрували 10 381 злочин проти національної безпеки, з них: 7 282 – щодо посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, 1 231 – щодо державної зради, 1 403 – щодо колабораційної діяльності, 78 – щодо пособництва державі-агресору, 64 – щодо диверсії, 323 – інші.

Раніше ZMINA повідомляла, що Верховна Рада ухвалила законопроєкт про створення Тимчасової комісії з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах війни. Вона, зокрема, опікуватиметься вдосконаленням законодавства у зв’язку з воєнними злочинами, які вчиняють військові РФ на території України.

Серед завдань комісії – розроблення законопроєктів з виконання принципів і норм міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права, які регулюють поведінку сторін конфлікту та встановлюють відповідальність за скоєння міжнародних злочинів.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter