За першу половину поточного року президент відповів лише на 11 з 1391 електронної петиції

Дата: 31 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Поточного року громадяни стали подавати менше електронних петицій до президента, якщо порівнювати з кількістю звернень до уряду та парламенту, але дедалі більше петицій до очільника держави долають поріг у 25 тисяч підписів. 

Такі дані аналізу, проведеного Центром розвитку інновацій, якими поділилися директорка проєктів з місцевого розвитку та відновлення Анна Ємельянова в колонці на сайті “Української правди”.  

Ілюстраційне зображення. Фото: Бершадська міська рада

За перше півріччя поточного року майже половина поданих е-петицій до президента стали успішними (1391 з 2827), тобто набрали необхідну кількість підписів для обовʼязкового розгляду. Це на 17% більше, ніж торік, але понад 3 тисячі петицій, або більш як 90%, за два роки досі лишаються на розгляді.

Деякі з цих звернень перебувають без руху ще з минулого року. 

У 2023 році Офіс президента відповів на 190 петицій з 1901, а за першу половину 2024-го – лише на 11 з 1391. У деяких випадках, реагуючи на звернення, президент давав доручення опрацювати питання, але подальшої публічної комунікації не відбувалось. 

Щодо петицій до парламенту, то торік жодна петиція не набрала 25 тисяч підписів, а за перше півріччя цього року лише 2,5% звернень стали успішними. Схожа ситуація й з петиціями до уряду: число тих, які набрали необхідну кількість підписів, коливається від 1,4% 2023 року до 2,4% поточного. 

Щодо питань, з якими зверталися громадяни, то петиції до Кабінету Міністрів здебільшого стосувалися питань фінансової, податкової та митної політики, охорони здоровʼя, соціальної політики, соціального захисту населення. До президента переважно зверталися щодо питань вшанування памʼяті загиблих військових. 

Із двох успішних петицій до парламенту одна стосувалася надання права органам місцевого самоврядування фінансувати видатки на оборону, а друга – позбавлення мандата нардепа. 

Нагадаємо, що однією з найпопулярніших тем для петицій до влади у 2023 році була демобілізація. Нині посадовці знову просять парламент перенести розгляд цього питання. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter