Міноборони знову просить перенести розгляд питання про демобілізацію

Дата: 24 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Міністерство оборони просить Комітет ВР з питань нацбезпеки, оборони й розвідки відтермінувати строки підготовки законопроєкту про умови демобілізації військовослужбовців під час воєнного стану до 18 березня 2025 року.

Про це розповідає “Українська правда” з посиланням на лист міністра оборони Рустема Умєрова, що є в розпорядженні редакції, та джерело в профільному комітеті парламенту. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Diego Herrera Carcedo / Anadolu

Питання демобілізації вже мали розглядати у Верховній Раді, коли ухвалювали новий мобілізаційний закон торік. Тоді проти виступили в Міноборони та Генштабі ЗСУ, тож відповідну норму зняли з розгляду та пообіцяли напрацювати рішення за пів року, що вже минули. 

Рідні військових за цей час уже не раз закликали владу дотримуватись обіцяного. 

З листа Умєрова до парламентського комітету стає ясно, що Міноборони напрацювало законопроєкт про вдосконалення механізмів ротації, визначення порядку та умов звільнення зі служби для деяких категорій військових під час воєнного стану.

Серед запропонованих змін є встановлення нових правил звільнення зі служби та ротації бійців, які тривалий час виконують завдання в районах ведення бойових дій. Документ скерували на погодження до Генштабу ЗСУ та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, де виступили проти. 

Єдиною можливістю ухвалення документа там назвали накопичення на військовому обліку більшої кількості людей та залучення їх до війська. 

Міноборони також підготувало два альтернативні законопроєкти, які передбачають надання реабілітації на два місяці, додаткової відпустки на місяць зі збереженням грошового забезпечення, а також додаткової відпустки на 90 днів, під час якої за військовими так само збережуться виплати. 

У міністерстві додали, що ці документи потребують “детального обговорення та прийняття відповідного рішення на рівні керівництва держави”

Нагадаємо, що демобілізація була однією з найпопулярніших тем для петицій до влади у 2023 році. 

Соціологічні опитування свідчать, що всього 7% ветеранів та чинних військових планують пов’язати життя з армією після перемоги. До армії найбільше людей потрапило зі сфери приватного підприємництва, айті, сфери послуг, будівельної галузі, держслужбовців та медиків. Найменше – людей зі сфери архітектури, фармацевтики, культури, громадського сектору та безробітних.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter