За перше півріччя 2023 року в Україні зафіксували близько 145 тисяч випадків домашнього насильства
За його словами, після 24 лютого 2022 року поліція фіксувала зменшення кількості звернень з приводу домашнього насильства. Але вже цього року правоохоронці фіксують збільшення кількості таких випадків.
“Якщо будемо порівнювати з минулим роком, то цих випадків уже зафіксовано десь на 40% більше. За пів року – це майже 145 тисяч”, – зазначив Альошкін.
Він наголосив, що постраждалим від домашнього насильства слід телефонувати на номер 102 – відповідну заяву диспетчери передають наряду поліції. Після цього, правоохоронці виїжджають на виклик.
“Першочергово – це припинити домашнє насильство, і відповідно, фіксувати обставини, заяви постраждалих. І після цього вже збираються матеріали і визначається ступінь відповідальності – або адміністративна, або кримінальна”, – розповів представник Нацполіції.
Альошкін додав, що правоохоронці мають і такий важіль впливу, як проведення оцінки ризиків на місці події та застосування до кривдника термінового заборонного припису. За його словами, працівники поліції можуть заборонити кривднику наближатися до постраждалих, а також негайно забрати його з місця, де сталося домашнє насильство.
“Цей припис поліція може застосувати терміном до 10 діб. За його порушення настає адміністративна відповідальність”, – додав начальник Управління дільничних офіцерів поліції.
Нагадаємо, з першого січня 2023 року спеціалісти Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надали 6867 психологічних консультацій, з яких 2066 щодо домашнього насильства.