За новий склад Антикорупційної ради при Міноборони проголосували понад 100 тисяч громадян

Дата: 08 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Участь в онлайн-голосуванні за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони взяли понад 100 тисяч і громадян. 

Про це розповіли в Міноборони. 

Фото: Armyinform

Під час голосування відбулася хакерська атака, втім технічна команда міністерства змогла захистити процес, кажуть посадовці. 

Відреагували у відомстві й на зауваження деяких користувачів, які побачили значну кількість голосів з однакової IP-адреси.

“Міноборони застосовує сервіси Cloudflare для захисту від кіберзагроз. Подібні технології також можуть використовуватися на пристроях користувачів з увімкненими програмними засобами, що анонімізують трафік (наприклад, Private Relay на macOS або iOS). У результаті в логах голосування для ряду користувачів, які проголосували, реєструвалась IP-адреса 127.0.0.1. Особа кожного користувача верифікувалась завдяки авторизації через партнерські сервіси BankID та Дія.Підпис, а спеціально призначена команда швидкого реагування контролювала прозорість процесу”, – пояснюють у Міноборони. 

Окремо звернули увагу, що в голосуванні змогли брати участь військові з фронту. 

Офіційно результати конкурсу мають оголосити протягом п’яти робочих днів, втім неофіційними результати ділиться військовий Юрій Гудименко, який попередньо пройшов до складу ради. 

Нагадаємо, що Антикорупційну раду при Міноборони створили у відповідь на корупційний скандал, пов’язаний із закупівлями харчів та інших речей для військових. Першим про це написав журналіст Юрій Ніколов.

Звільнений через оборудки заступник міністра винним себе не вважав, а нині колишній міністр оборони Олексій Резніков навіть після обрання запобіжного заходу фігурантам називав матеріали журналістів про оборудки “інспірованою та спланованою історією”, у якої є різні бенефіціари. 

Ба більше, Резніков закликав “усіх, хто має критичне мислення”, уважніше почитати документи, завдяки яким журналіст Ніколов дізнався про розкрадання.

“Я хочу попросити всіх, хто має критичне мислення, знайти першу публікацію про нібито яйця за 17 грн, роздрукувати форматом А3 сторінку додатка і надіслати мені обведене червоним маркером, де ви бачите, що штука – 17 грн. Ви там цього не знайдете. Тому міф про яйце за 17 грн залишається міфом”, – казав міністр.

Ніколов на прохання міністра опублікував скриншот додатка з документів з обведеними графами із зазначенням “штука – 17 гривень” та звинуватив посадовця в брехні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter