За фактом нічного обстрілу Миколаєва відкрили криманільне провадження
За фактом нічного обстрілу Миколаєва та двох територіальних громад області російськими військовими поліція відкрила кримінальні провадження за статтею щодо порушення законів та звичаїв війни.
Про це повідомили у поліції Миколаївської області.
Вночі, близько 01:40 одна із російських ракет впала поряд із п’ятиповерховим житловим будинком в одному з районів Миколаєва.
Вибуховою хвилею повибивало вікна та шибки, а також пошкодило вхідні двері.
Рятувальники на місці допомогли двом людям похилого віку, яких заблокувало у власній квартирі. Постраждалих на місці не виявили.
Окрім цього, минулої доби росіяни вбили у регіоні 32-річного чоловіка, який працював на підприємстві, що потрапило під обстріл, а також пошкодили 16 приватних будинків.
Від початку повномасштабного вторгнення на Миколаївщині внаслідок російських обстрілів частково або повністю пошкоджено понад 11 тисяч цивільних об’єктів, більшість з яких, а саме 7390 – це об’єкти житлового фонду.
Минулої доби внаслідок обстрілів росіянами Донеччини забороненими боєприпасами загинули двоє цивільних.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.