Росіяни обстрілюють Донеччину забороненими касетними боєприпасами, є жертви серед цивільних

Дата: 25 Вересня 2022
A+ A- Підписатися
Російські військові продовжують обстрілювати Донеччину.  За минулу добу загинули двоє мирних жителів та ще восьмеро отримали поранення. Крім того, росіяни застосовували заборонені касетні боєприпаси у Бахмутському районі.
 
Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
 
Наслідки обстрілів Донеччини військами РФ. Фото Павла Кириленка

“За 24 вересня росіяни вбили 2 мирних жителів Донеччини – у Бахмуті. Ще 8 людей отримали поранення”, зазначив він.

Очільник Донецької ОВА уточнив, що у Святогірську Донецької області внаслідок влучання ворожого снаряда у багатоповерхівку поранення дістали шестеро людей, також поранена одна людина у Красногорівці.
 
Цієї ночі росіяни били по цивільних об’єктах по всій лінії фронту від Великої Новосілки до Святогірська. У Краматорському районі найбільше постраждала Святогірська громада. У Святогірську снаряд влучив у багатоповерховий будинок – поранено 6 людей. Також 2 приватні будинки пошкоджено у Хрестищі – там без жертв”, зазначив Кириленко.

Крім того, пізно ввечері росіяни знову влучили у Красногорівську опорну школу. А вночі відбувся ще один обстріл міста, унаслідок чого поранення дістала 1 людина.

“У Великоновосілківській громаді росіяни вдарили із ЗРК С-300 по Андріївці – пошкодили три будинки та місцеву школу, без постраждалих”, поінформував голова Донецької ОВА.

Також, за словами Кириленка, вночі були поодинокі прильоти по старій та центральній частинах Авдіївки, на ранок – масований артобстріл центру міста. За попередньою інформацією, постраждалих немає. У Бахмутському районі росіяни стріляли касетними снарядами по Часовоярській громаді.

Очільник Донецької ОВА вкотре закликав цивільних мешканців Донеччини евакуюватися.

Напередодні повідомлялося, що внаслідок обстрілів російськими військовими Донеччини 22 вересня загинули семеро, а поранення отримали 17 цивільних. Майже два десятки людей вдалось врятувати після влучання окупантами у багатоповерхівку в Торецьку.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
  • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • взяття заручників;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи;
  • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter