Майже за два роки Міжнародний фонд страхування застрахував 300 українських медійників
Впродовж 2022–2023 років Міжнародний фонд страхування журналістів обробив 300 заявок медійників на 886 страхових днів: сума, яку покривало страхування, не перевищувала 100 тисяч доларів США.
Про це розповіла директорка асоціації “Незалежні регіональні видавці України” Оксана Бровко.
Вона уточнила, що за час роботи проєкту страхових випадків не було.
Українських журналістів супроводжували у всіх питаннях – від заповнення заявки, загальних роз’яснень і рекомендацій і до постійного зв’язку під час робочих відряджень. Координаторки проєкту завжди були на зв’язку, щоб надати консультацію чи допомогти в розв’язанні проблем, уточила Бровко.
Оформити страхування могли не тільки журналісти, а й фіксери, відеооператори, редактори, фотографи незалежних українських медіа, які готувалися до офіційного відрядження до зон бойових дій, у деокуповані регіони, прифронтові зони чи прикордонні території з Росією та Білоруссю.
Заявки на розгляд могли подавати медійники, які вирушали до Херсонської, Запорізької, Сумської, Миколаївської, Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Дніпропетровської області, а також до прикордоння Київської та Чернігівської областей.
Фонд створили в травні 2022 року. Він є ініціативою громадських організацій “Фундація “Суспільність”, “Асоціація незалежних регіональних видавців України”, “Інститут масової інформації”, “Детектор медіа”, “Центр демократії та верховенства права” та “Інститут розвитку регіональної преси” й запрацював навесні 2022 року.
Проєкт реалізує Асоціація “Незалежні регіональні видавці України” за фінансової підтримки ECPMF у межах проєкту Voices of Ukraine.
Зараз його команда працює над продовженням проєкту.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що Верховна Рада ухвалила законопроєкт №7367 щодо надання додаткових гарантій захисту журналістам, які працюють у районах ведення воєнних (бойових) дій.