За добу окупанти вбили трьох жителів Херсонщини, ще сімох поранили
16 лютого, у четвер, через російські обстріли на Херсонщині загинули троє людей, ще семеро отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Про це повідомили в Херсонській ОВА.
Так, за добу російські загарбники 76 разів атакували Херсонщину з РСЗВ, мінометів, артилерії, танків та БПЛА.
Херсон російська армія атакувала 9 разів, вкотре били по житлових кварталах міста. Крім того, окупанти поцілили в торговельний порт та житлові будинки.
Раніше ZMINA писала, що, обстрілюючи Херсон, окупанти пошкодили меморіальний знак в пам’ять жертв геноциду кримських татар. Меморіал відкрили у 2019-му на алеї пам’яті жертвам геноциду кримських татар, яку заклали у Херсоні чотирма роками раніше. Пам’ятник став першим на материковій Україні, присвячений цій темі.
Нагадаємо, що впродовж 14 лютого війська РФ вчинили масований обстріл населених пунктів Бериславського та Херсонського районів з реактивних систем залпового вогню, мінометів та артилерії. Внаслідок цього двоє жителів Херсонщини дістали поранення.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.