За добу на Харківщині внаслідок російських обстрілів загинули шість людей

Дата: 11 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

За добу 10 квітня внаслідок обстрілів російських окупантів на Харківщині загинули шестеро людей. 

Про це повідомили в ДСНС. 

Ілюстративне зображення гасіння пожежі на Харківщині. Фото: ДСНС

Найбільше загиблих, а саме чотирьох, виявили в самому Харкові: у Холодногірському районі – двох, у Московському – одного, й в Індустріальному – одного. Також двох загиблих виявили в селищі міського типу Пісочин. 10 квітня в Харківській ОВА повідомляли про трьох загиблих, зокрема дитину в тимчасово захопленому місті Балаклія, однак у зведенні ДСНС за добу даних про цей факт немає. 

Загалом рятувальники в регіоні за добу здійснили 28 виїздів на гасіння пожеж у житлових багатоповерхівках, приватних будинках, гаражах, складських будівлях та об’єктах торгівлі та харчування, спричинених ворожими обстрілами. Врятувати вдалося трьох людей. 

У Харкові пожежі ліквідовували майже у всіх районах міста, а найбільше в Московському (5) та Індустріальному (3). Велика пожежа, площею близько 1000 кв. м, виникла в складській будівлі в Київському районі. Також з дев’ятиповерхівки в Основ’янському районі, де зайнявся останній поверх, вдалося врятувати двох чоловіків.  

В області гасили займання в Ізюмському (1), Чугуївському (1), Богодухівському (3) та Харківському (7) районах. 

Активно проводять і розмінування на Харківщині. Регіон є одним з тих в Україні, де піротехніки працюють найбільше. 

Нагадаємо, що, за даними ООН, від початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україні загинуло 1793 цивільних та 2439 отримали поранення.

Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.

Фотографія обкладинки: ДСНС

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter