З одеського активіста Кузаконя, на якого вчиняли замах, зняли державну охорону
З одеського активіста Михайла Кузаконя, на якого вчиняли замах у серпні 2018 року, зняли державну охорону.
Про це повідомив Михайло Кузаконь на своїй фейсбук-сторінці.
“Терміново прошу поширення! З мене знято державну охорону СБУ… Знято особисто тишком-нишком постановою ще від 13-го числа. Ризики, які існували при наданні охорони, не усунуті, справа не розслідувана, ані замовник, ані посередники офіційно не затримані й навіть не встановлені”, – наголосив Кузаконь.
Активіст переконаний, процесуальне керівництво справи “добре знає поіменно”, хто стоїть за замахом.
“Вважаю, що зняття охорони – це реакція в першу чергу прокуратури на мою повністю обґрунтовану критику й звинувачення в продажності одеської мафії та бездіяльності”, – додав Кузаконь, який віддавна бореться з корупційними схемами в Одеській міській раді.
“Якщо щось зі мною відбудеться прикре, хочу щоб усі громадяни розуміли, що відповідальними є ця мафія в обличчі Ангерта, Галантерника, Труханова”, – вказав Кузаконь на одеських бізнесменів та міського голову.
Нагадаємо, 2 серпня на легковик, де перебували очільник одеського осередку “Народного руху України” Михайло Кузаконь і журналіст Григорій Козьма, наїхала вантажівка, з кабіни якої перед зіткненням вистрибнув зловмисник. Журналіст також устиг вискочити з легкового автомобіля і, коли помітив зловмисника, що тікає зі співучасником нападу на мопеді, зробив кілька пострілів із травматичного пістолета.
НАБУ надало держохорону потерпілим, оскільки Козьма опублікував низку розслідувань, вісім з яких стали підставою для відкриття кримінальних справ, причому деякі з них належать до компетенції Національного антикорупційного бюро. А заяви щодо незаконних оборудок, пов’язаних із придбанням Одеською міськрадою багатоповерхівки заводу “Краян” і захопленням частини території військового аеродрому “Шкільний”, подав до НАБУ Кузаконь.
25 серпня Київський райсуд Одеси заарештував на 60 діб трьох підозрюваних у замаху на життя Козьми і Кузаконя. Вони підозрюються у виконанні злочину. Про замовників замаху наразі нічого невідомо.
Наприкінці осені справу було передано в головне слідче управління Нацполіції.
Нагадаємо, Одеса лідирує за кількістю нападів на громадських активістів. З літа 2017 року сталося півтора десятка нападів на активістів, волонтерів, журналістів. Семеро з них активно й відкрито звинувачують у корупційних діяннях та розкраданні бюджетних коштів і комунальної землі місцеву владу та особисто мера Одеси Геннадія Труханова. Також вони критикують місцеві правоохоронні органи за бездіяльність і покривання корупційних схем.