З тимчасово окупованої території Херсонщини вдалося повернути ще одну дитину

Дата: 28 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

На підконтрольну Україні територію повернули 14-річного хлопця, якого після смерті бабусі окупанти хотіли відправити до дитячого будинку на ТОТ. 

Про це повідомляє пресцентр Міністерства з реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Фото: Мінреінтеграції

На початку серпня на гарячу лінію 15-48 звернулася жінка, яка повідомила, що на тимчасово окупованій частині Херсонської області мешкає 14-річний хлопчик Іван. Після смерті бабусі, яка ним опікувалася, його збиралися оформити в дитячий будинок на ТОТ.

Взяти опіку над хлопцем зголосилася сім’я внутрішніх переселенців із Херсонщини, яка зараз проживає в Київській області.

“Вони давно знали Івана, ще до переїзду. Але самотужки забрати його з ТОТ не могли. До справи долучилися Мінреінтеграції й Українська мережа за права дитини. Весь процес повернення тривав 22 дні. Наразі хлопець перебуває серед своїх і починає нову сторінку свого життя”, – повідомили в Мінреінтеграції.

Зазначається, що за три місяці літа поточного року в межах проєкту “Шлях додому” вдалося повернути 26 дітей.

Нагадаємо, 25 серпня до України повернули ще 11 дітей, яких росіяни вивезли до тимчасово окупованих територій та РФ.

Раніше ZMINA повідомляла, що наприкінці липня російська уповноважена з прав дитини Марія Львова Бєлова розповіла, що з лютого минулого року Росія нібито “прийняла” 4,8 мільйона жителів України, з яких понад 700 тисяч – діти. Більшість із них, як переконує омбудсманка, приїхали з батьками чи іншими родичами. 

За словами уповноваженої президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼї Герасимчук, проблема депортації дітей полягає ще й у тому, що Україна не знає, де перебувають ці діти, тому їх дуже важко знайти.

Російська влада ж тим часом робить усе, щоб їх приховати: відразу видає дітям російське громадянство, постійно їх переміщує чи віддає на виховання до російських родин, змінюючи їхні імена.

Крім того, росіяни дуже впливають на свідомість українських дітей. Тож, навіть провівши лише кілька місяців у Росії, діти повертаються з великими психологічними травмами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter