В Україну повернули ще 11 викрадених російськими окупантами дітей

Дата: 26 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

До України повернули ще 11 дітей, яких росіяни вивезли до тимчасово окупованих територій та РФ.

Про це повідомив засновник і керівник організації Save Ukraine Микола Кулеба.

Фото: cкриншот з відео Миколи Кулеби

“Іще 11 українських дітей вдалося забрати з Росії та тимчасово окупованих територій. Тому радо ділимося з вами цією приємною новиною”, – зазначив він

На сьогодні команді Save Ukraine, яка допомагає з евакуацією, гуманітарною допомогою та поселенням сім’ям та дітям, котрі перебувають у зоні бойових дій, вдалося повернути вже 161 дитину.

“Дякуємо кожному, хто підтримує нас у цій складній, але такій надважливій справі”, – додав Кулеба.

Нагадаємо, 1 серпня, до України повернулися ще десятеро дітей, викрадених Російською Федерацією.

Раніше ZMINA повідомляла, що наприкінці липня російська уповноважена з прав дитини Марія Львова Бєлова розповіла, що з лютого минулого року Росія нібито “прийняла” 4,8 мільйона жителів України, з яких понад 700 тисяч – діти. Більшість із них, як переконує омбудсманка, приїхали з батьками чи іншими родичами. 

За словами уповноваженої президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼї Герасимчук, проблема депортації дітей полягає ще й у тому, що Україна не знає, де перебувають ці діти, тому їх дуже важко знайти.

Російська влада ж тим часом робить усе, щоб їх приховати: відразу видає дітям російське громадянство, постійно їх переміщує чи віддає на виховання до російських родин, змінюючи їхні імена.

Крім того, росіяни дуже впливають на свідомість українських дітей. Тож, навіть провівши лише кілька місяців у Росії, діти повертаються з великими психологічними травмами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter