З Росії вислали іспанського журналіста, який писав про протести дружин мобілізованих росіян
Репортеру іспанської газети El Mundo Ксав’є Коласу відмовили у продовженні журналістської акредитації та повідомивши, що протягом 24 годин він має залишити територію Росії.
Про це повідомили на сайті іспанського видання.
Протягом останніх 12 років Колас був спеціальним кореспондентом видання в Росії та Україні, висвітлював події під час Євромайдану, розповідав про окупацію Криму, війну на Донбасі, а згодом – про повномасштабне вторгнення.
Останнім часом висвітлював протести дружин мобілізованих росіян. Через це до нього приходили поліціянти та вимагали, щоб він припинив висвітлювати такі акції, які El Mundo називає однією з небагатьох видимих ознак невдоволення війною у РФ.
“Важко за одну ніч впихнути дванадцять років свого життя в три валізи і зачинити двері, знаючи, що наступного дня ця квартира стане для тебе забороненою територією. Ми, кореспонденти, знаходимося там, де нам дозволяють бути, але нікому не дозволяємо вказувати нам, що говорити та чого не говорити”, – прокоментував ситуацію сам журналіст.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що Федеральна служба безпеки РФ у березні 2023 року затримала в Єкатеринбурзі журналіста міжнародного англомовного видання The Wall Street Journal Евана Гершковича, який збирав матеріал для публікації про ПВК “Вагнер”. Проти нього порушили кримінальну справу за “шпигунство”.
30 березня Лефортовський суд Москви за клопотанням ФСБ заарештував його в справі про шпигунство.
У The Wall Street Journal заперечили звинувачення ФСБ РФ щодо Гершковича. Газета вимагає негайного звільнення репортера, а також просить вислати зі США посла РФ та всіх російських журналістів.
Після розголошення ситуації держсекретар США Ентоні Блінкен закликав усіх американських журналістів, що перебувають у Росії, покинути країну. Арешт Гершковича також прокоментував президент США Джо Байден.
У США Гершковича визнали неправомірно затриманим. Його справу розглядає підрозділ Держдепу, що працює над перемовинами про звільнення заручників та інших людей, визнаних незаконно затриманими за кордоном.
За звинуваченням у шпигунстві американському журналісту в РФ може загрожувати до 20 років позбавлення волі.
США стверджують, що Росія використовує медійника для проведення “дипломатії заручників” у той час, “коли війна Москви проти України понизила рівень відносин з Вашингтоном до найнижчої точки за понад 60 років”, йдеться в повідомленні.