З початку липня у Чехії зміняться умови надання допомоги українським біженцям

Дата: 25 Червня 2023
A+ A- Підписатися
У Чехії зміняться правила надання фінансової допомоги українським біженцям. Поправки до закону про українських біженців у Чехії Lex Ukrajina V набудуть чинності 1 липня.
 
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
 
Фото: Getty Images

Для українців, які шукають притулку, скасують окремі виплати. Тепер діятиме тільки комплексна фінансова допомога, що передбачатиме витрати на житло й інші потреби. 

Також переселенці зможуть отримувати прожитковий мінімум розміром 3130 крон (5200 гривень) після того, як мине 150 днів із моменту надання тимчасового захисту.

Окрім того, “солідарні виплати” надаватимуть тільки тим власникам житла, які прихистили українців і проживають із ними разом. Сума виплат для них становитиме 2400 крон, замість 3000.

Водночас допомогу перестануть виділяти тим, хто поселив біженців, але не живе з ними. Натомість громадянам України пропонують укласти договір про оренду й самостійно оплачувати житло зі своєї комплексної допомоги.

Щодо соціального житла, то його надаватимуть на 150 днів із моменту отримання тимчасового захисту. Якщо цей термін станом на 1 липня уже вичерпано, то українці зможуть жити безоплатно ще 90 днів. Після цього біженці, які не входять до категорії вразливих осіб, повинні домовитися із власником про оплату житла або знайти нове.

Нагадаємо, нові правила оплати житла у Чехії для біженців з України, можуть призвести до масового переїзду українців. За оцінками чеського Міністерства праці, з проблемою пошуку нового житла можуть стикнутися від 38 до 50 тисяч осіб. 

Раніше ZMINA писала, що найбільша кількість біженців з України наразі перебуває у Німеччині (1 067 755 осіб – це 27% від усіх біженців у Європі), Польщі (976 575 осіб – 25%) та Чехії (325 245 осіб – 8%).

Водночас кількість тих, хто користувався тимчасовим захистом в ЄС, із кінця лютого 2023-го через зняття з обліку упродовж березня зменшилася на 116 930 людей (3%). Найбільше скасування статусів тимчасового захисту українців зафіксували у Чехії – 122 585; Швеції – 23 635 та Польщі – 17 180.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter