З-під завалів житлового будинку, знищеного військовими РФ в Ізюмі, дістали тіла 44 цивільних
У тимчасово окупованому Ізюмі на Харківщині під завалами п’ятиповерхівки, яку російські окупанти зруйнували ще в березні, виявили тіла 44 загиблих цивільних.
Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
“У тимчасово окупованому Ізюмі з-під завалів п’ятиповерхового будинку, який окупанти знищили ще в першій декаді березня, знайшли тіла 44 загиблих цивільних. Це черговий жахливий воєнний злочин російських окупантів проти мирного населення. Ми фіксуємо кожен, і за кожен вони заплатять!” – йдеться в повідомленні.
Про те, що окупанти почали заходити до Ізюма стало відомо 26 березня. До цього росіяни поширювали фейки про нібито взяття міста на тлі того, як українські захисники знищили до 60% їхнього особового складу і військової техніки в районі.
Міська влада Ізюма, який заснували ще в XVII столітті, неодноразово наголошувала, що місто стало одним із центрів гуманітарної катастрофи на Харківщині: там немає продуктів, води, світла, тепла, не працює зв’язок, а внаслідок постійних обстрілів навкруги стоять руїни.
За оцінкою заступника Ізюмського міського голови Володимира Мацокіна, руйнування тут більші, ніж після Другої світової війни.
Евакуювати частину містян також не було можливості через безперервні обстріли.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.