З 1 травня громадський транспорт в Києві возитиме без перепусток, послаблять й інші обмеження

Дата: 28 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

У Києві із суботи, 1 травня, послаблять суворі обмеження: для проїзду у наземному громадському транспорті та метро не вимагатимуть спецперепустки, також запрацюють  заклади торгівлі, торговельно-розважальні центри, ринки, ярмарки, заклади громадського харчування, спортивні зали та фітнес-центри.

Про це повідомили в Київській міській адміністрації.

Водночас, за словами мера Віталія Кличка, транспорт працюватиме з дотриманням визначених раніше протиепідемічних норм та правил.

“Сьогодні вранці Комісія з надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення про послаблення протиепідемічних заходів у столиці. Ми сподіваємося, що і Державна комісія з надзвичайних ситуацій ухвалить рішення про перегляд рівня епідемічної небезпеки та виведення столиці з червоної зони. Утім, власники  закладів повинні розуміти, що працюватимуть тільки з дотриманням усіх норм безпеки! Це у ваших інтересах! Бо, якщо ситуація знову погіршиться, нових обмежень не уникнути!” – наголосив мер.

З 5 квітня весь транспорт у Києві працював за спецперепустками. Фото: КМР

Уже з 5 травня місто відновить навчальний процес у закладах загальної освіти, дошкільної та у вищих навчальних закладах. Також у столиці відновлять приймання документів для зарахування дітей до першого класу на наступний навчальний рік.

Нагадаємо, з 5 квітня весь громадський транспорт у столиці працював за спецперепустками, наявність яких перевіряли правоохоронці. Першого ж дня Департамент транспортної інфраструктури Києва видав 437 тисяч таких перепусток, а через великий ажіотаж згодом влада міста вирішила додрукувати ще 100 тисяч. Відтоді ж повністю були закритими школи та дитсадки.

Як показують соціологічні дослідження, половина громадян вважала обґрунтованими більшість карантинних заборон, що вводили навесні 2020-го. Найбільше українці підтримували вимогу 14-денної ізоляції для тих, хто приїжджає з-за кордону чи з непідконтрольних уряду територій (72%), а найменше – заборону руху громадського транспорту в населених пунктах (підтримали тільки 8,9%).

До червня минулого року правоохоронці встигли виписати українцям штрафів на 5 млн грн. Однак судді, які вирішували, чи карати порушників, зазвичай ухвалювали рішення на їхню користь, а тому тільки в 10,8% випадків люди отримували штрафи за неносіння масок.
 
Фотографія обкладинки: фейсбук-сторінка Київського метрополітену

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: