Євросоюз вимагає від Росії звільнити кримських політв’язнів

Дата: 16 Березня 2020
A+ A- Підписатися

У річницю так званого “референдуму” в Криму Європейський Союз закликав Росію звільнити засудженого в ялтинській справі “Хізб ут-Тахрір” Еміра-Усеїна Куку, проукраїнського активіста Олега Приходька, а також усіх незаконно затриманих і засуджених у Росії та анексованому Криму громадян України.

Про це йдеться в заяві Євросоюзу.

“ЄС закликає до повного дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини на півострові. Журналісти, правозахисники та адвокати повинні мати можливість працювати незалежно і без невиправданого втручання та залякування“, – йдеться в документі.

У Європейському Союзі наголосили на всеохопному розслідуванні всіх випадків порушення та утисків прав людини, зокрема насильницьких зникнень, тортур і вбивств, насильства, політично вмотивованих переслідувань, дискримінації та агресії.

ЄС також закликає Росію допустити міжнародних правозахисників на територію півострова. Водночас Союз нагадав про  Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 74/168 від 18 грудня 2019 року та закликав до її повного виконання, включно із зобов’язаннями Російської Федерації в межах відповідного міжнародного гуманітарного права.

Нагадаємо, раніше представник президента України в АРК Антон Кориневич у коментарі виданню ZMINA нагадав, що Росія хоче, щоб місії правозахисників прибували через Москву, що неможливо за українським законодавством. Адже Крим належить Україні, і такі місії, за його словами, мають в’їжджати на півострів за українським законом через КПВВ “Чонгар”, “Каланчак” чи “Чаплинка”.  

Як відомо, у лютому 2014 року в Криму з’явилися озброєні люди у формі без розпізнавальних знаків. Вони захопили будівлю Верховної Ради Криму, сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти та блокували дії українських військ. Росія спочатку відмовлялася офіційно визнавати їх своїми військовослужбовцями, та згодом президент країни Володимир Путін заявив, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу “референдум” про статус півострова. За його результатами РФ долучила півострів до свого складу. УкраїнаЄвропейський Союз та США не визнали результатів голосування на “референдумі”. 

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними, засудивши дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія не визнає своїх зобов’язань з міжнародного гуманітарного права відповідно до свого статусу країни-окупанта. Вона також заперечує анексію півострова та називає це “відновленням історичної справедливості”.

Український парламент офіційно оголосив датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter