Євросоюз розширив персональні санкції проти росіян та компаній з РФ
Рада Європейського Союзу ухвалила санкції ще щодо 65 осіб та 18 компаній, які прямо або опосередковано причетні до російського військового вторгнення в Україну. До списку потрапили нові військові, політики, пропагандисти, бізнесмени та члени родин росіян, які раніше були під санкціями.
Про це повідомляє “Європейська правда”.
Це військовослужбовці, які керували підрозділами під час бойових дій на території України, зокрема у Бучі, та скоїли там низку звірств.
Зокрема, полковник Азатбек Омурбеков, що керував російськими військами у Бучі, генерал-полковник Михайло Мізінцев, який здійснював керівництво облогою Маріуполя, та причетні до так званого “Комітету порятунку миру й порядку” – колабораційної структури на Херсонщині.
Також під санкції потрапили нові політики, пропагандисти, бізнесмени і члени родин осіб, які раніше вже були у підсанкційному списку.
“Колишня гімнастка, депутатка Держдуми Аліна Кабаєва також включена до списку як особа, тісно пов’язана з президентом Владіміром Путіним“, – зазначають у комюніке.
Крім того, під санкціями тепер співзасновник однієї з найбільших російських технологічних компаній “Яндекс” Аркадій Волож.
У санкційному списку також дружина прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова Тетяна Навка та двоє його дітей.
Компанії, які потрапили під санкції, прямо або опосередковано працювали в інтересах російської армії та керівництва РФ:
- Національний розрахунковий депозитарій,
- “Незалежна страхова група”,
- “Гарнізон”,
- “Обороненерго”,
- “Ульяновський автомобільний завод”,
- “Воєнтелеком”,
- “Воєнторг”,
- “ВоєнТекстильПром”,
- “КАМАЗ”,
- компаній “Кронштадттехнології”,
- ТатнефтьНєфтєхім,
- “Нижньокамський завод вантажних шин”,
- “Нижньокамськшина”,
- ТД „КАМА”,
- Балашихинський ливарно-механічний завод,
- “Ремдизель”,
- два підприємства авіаційної промисловості – „Сухой” та „121 авіаційний ремонтний завод”.
Загалом під санкціями ЄС тепер перебуває 1158 осіб та 98 компаній. Вони передбачають замороження активів і заборону в’їзду чи транзиту через територію країн Євросоюзу, а громадянам та юридичним особам з ЄС заборонено надавати їм кошти.
Нагадаємо, що Рада ЄС затвердила шостий пакет санкцій проти РФ, у тому числі з частковим нафтовим ембарго та відключенням від SWIFT російського “Сбербанку”. Персональні санкції також є частиною шостого пакету.