Євросоюз приєднався до справи України проти РФ у Міжнародному суді ООН

Дата: 20 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Європейський Союз (ЄС) подав до Міжнародного суду ООН інформацію у межах справи України проти РФ щодо звинувачень у “геноциді”, які країна-агресор використала на виправдання вторгнення в Україну.

Про це повідомили в пресслужбі суду.

Джерело: hromadske.ua

ЄС 17 серпня 2022 року подав до суду інформацію, що стосується справи про звинувачення у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (Україна проти Російської Федерації) за ст. 34, параграфом 2 Статуту суду та ст. 69, параграфом 2 правил суду, йдеться в повідомленні.

Джерело: icj-cij.org

“Вдячні ЄС за приєднання до справи України проти Росії у Міжнародному суді ООН щодо звинувачень у геноциді. Справедливість переможе”, — заявили в представництві України при ЄС.

Нагадаємо, що Міжнародний суд ООН 7 березня 2022 року розпочав слухання за позовом України проти Росії в справі щодо звинувачень у геноциді.

Україна просила суд визначити забезпечувальні заходи щодо Росії, зокрема, ухвалити термінове рішення із зазначенням РФ негайно припинити військові дії. Російські представники в суді брати участь відмовилися.

Понад чотири десятки країн підтримали подання Україною відповідного позову проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

16 березня Міжнародний суд ООН в Гаазі зобов’язав Росію припинити розпочаті 24 лютого 2022 року воєнні дії в Україні, заявленою метою яких було “запобігання і покарання” нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України.

Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Росія “не зможе взяти до уваги” це рішення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter