Європарламент просить змінити процедуру ЄС у запровадженні санкцій
Європарламент 9 червня ухвалив резолюцію, якою закликав Європейську раду погодитися розпочати процес перегляду договорів ЄС, зокрема, щоб змінити процедуру ухвалення рішень щодо санкцій.
Про це інформує “Європейська правда” з посиланням на пресслужбу Європарламенту.
Зокрема, парламент закликав глав держав та урядів скликати конвенцію для перегляду договорів. Серед пропозицій для розгляду — скасування права вето під час ухвалення санкційних рішень в ЄС.
“На тлі безлічі поточних та недавніх криз депутати Європарламенту використали свою прерогативу, щоб закликати до зміни договорів: для реформування процедур голосування в Раді для підвищення дієздатності Європейського Союзу, включаючи перехід від одностайності до голосування кваліфікованою більшістю в таких сферах, як санкції… та у надзвичайних ситуаціях”, — мовиться у рішенні.
Згідно з правилами ЄС деякі рішення, наприклад, з питань оподаткування чи зовнішньої політики, для схвалення вимагають одностайності держав-членів. Ця система означає, що одна країна може використовувати своє вето для блокування, затримки або пом’якшення європейських позицій.
У минулому вже лунали заклики до реформування цієї системи, зокрема з боку Німеччини.
Серед держав, які регулярно використовують своє право вето — Угорщина. Будапешт, зокрема, кілька тижнів блокував ухвалення шостого санкційного пакета проти Росії з нафтовим ембарго, доки не домігся вигідних для себе винятків.
Угорщина також заблокувала включення російського патріарха Кирила у шостий санкційний пакет.
Напередодні президент України Володимир Зеленський назвав неприйнятним тривале обговорення санкційного пакета, зокрема шостого.
Як відомо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
Нагадаємо, з 24 лютого до 26 травня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 8 766 випадків загибелі або поранення цивільних осіб у контексті збройного нападу Росії на Україну. Із цієї кількості 4 031 загиблий, з них 261 дитина. 4 735 отримали поранення, з яких 406 дітей, переважно внаслідок обстрілів і авіаударів. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. Згідно з оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН (МОМ), ще 7,7 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами, тобто вони залишилися в країні, але були змушені виїхати з власного будинку.