Єврокомісія зобов’язана завершити процес вступу України за чотири-п’ять років – єврокомісарка Марта Кос

Дата: 24 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Європейська комісарка з питань розширення Марта Кос вважає, що Єврокомісія має завершити вступний процес України впродовж чотирьох-п’яти років. 

Про це вона заявила під час візиту єврокомісарів на захід Ялтинської Європейської стратегії “Три роки – час перемагати” в Києві 24 лютого, повідомила “Європейська правда”.

Фото: ALT
 
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос підтвердила свою підтримку швидкого вступу України до ЄС.

“Якби рішення було в моїх руках – на жаль, це не так, – то я б узяла Україну до ЄС уже завтра”, – сказала вона.

За її словами, цю саму позицію вона озвучує євродепутатам на запитання, яку країну вона хотіла б бачити наступною в ЄС.

Для вступу до ЄС країна-кандидат має провести значну кількість реформ для адаптації норм до європейських. Марта Кос вважає, що відповідальність за успіх у проведенні лежить спільно на Україні та ЄС, зокрема Єврокомісії.

“Якщо ми не зможемо привести Україну до ЄС під час цього мандата комісії (до кінця 2029 року. – Ред.), це означатиме, що ми погано працювали“, – зазначила вона.

Європейська комісарка з питань розширення Марта Кос 14 січня заявила, що 2025 року в переговорах про членство України в Європейському Союзі буде можливо відкрити перший кластер, який стосується фундаментальних прав, та 31-й розділ щодо закордонної політики шостого кластера. Під час переговорів про розширення вирішальне значення має рішення країн-членів.

Раніше ZMINA писала, що Україна має подати ЄС дорожні карти щодо демократичних інституцій, верховенства права та публічного адміністрування, а також план дій стосовно національних меншин. Коли держави-члени погодяться, що їхні вимоги виконано, вони узгодять мандат на переговори з ЄС. Про це розповіла посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова. 

Нагадаємо, Європейська комісія 16 січня надіслала Раді ЄС перший скринінговий звіт щодо кластера “Основи”, з якого відкриватимуть переговори про членство України в ЄС. Процес скринінгу є критично важливою попередньою фазою переговорів про вступ до ЄС. Він передбачає детальний аналіз нормативних актів та інституцій країни-кандидата для оцінювання їхньої відповідності стандартам ЄС, пояснив експерт із євроінтеграції Богдан Веселовський. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter