ЄСПЛ визнав неприйнятною скаргу Медведчука проти України

Дата: 15 Вересня 2022
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини визнав неприйнятною скаргу голови “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука, який звинувачував владу України в політичній мотивації його кримінального переслідування. 

Про це повідомили у ЄСПЛ. 

Окрім політичної мотивованості переслідування, Медведчук, як ще торік розповідав народний депутат Ренат Кузьмін, звинувачував “чинний режим… у грубому порушенні права на справедливий суд, а також у порушенні права на свободу й особисту недоторканність”.

На думку ЄСПЛ, кримінальне провадження проти Медведчука “все ще перебуває на дуже попередній стадії”, а тому його скарги на порушення права на справедливий судовий розгляд є передчасними.  

Судді додали, що обраний запобіжний захід у вигляді домашнього арешту “не видається довільним чи необґрунтованим”.

“…посилання на різні докази в матеріалах, наданих до Суду, демонструють, що підозра в тому, що заявник міг вчинити державну зраду (шляхом передачі військової таємниці іншій державі), ґрунтувалася на достатніх об’єктивних елементах для розгляду… домашній арешт заявника ґрунтувався на “обґрунтованій підозрі” та був виправданий ризиком заподіяння шкоди відправленню правосуддя… немає жодних доказів того, що домашній арешт заявника був заплямований свавіллям або був частиною стратегії влади перешкоджати його політичній діяльності або “усунути його з суспільного життя”, – кажуть судді. 

Нагадаємо, що Медведчука судять у закритому режимі з червня, а затримали політика у квітні після того, як він втік з-під домашнього арешту. 

Нещодавно СБУ детально розповіла, як структури політика разом з росіянами та “громадськими діячами” готували переворот в Україні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: