ЄС знову на рік продовжив дію санкцій проти Росії через окупацію Криму
Рада Європейського Союзу 21 червня продовжила та оновила ще на рік дію пакетів санкцій, запроваджених проти Росії через протиправну окупацію українського Кримського півострова.
Про це йдеться в повідомленні на сторінці Ради ЄС.
“Рада сьогодні постановила продовжити санкції, запроваджені у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією, на наступний рік, до 23 червня 2022 року”, – мовиться в повідомленні.
Санкції ЄС щодо конкретних секторів економіки РФ запровадили у 2014 році через дестабілізаційні дії Росії проти України. Вони спрямовані на фінансовий, енергетичний і оборонний сектори РФ, а також на сферу товарів подвійного призначення.
Під санкції підпадають імпорт продукції з Криму або Севастополя до ЄС, інвестиції в Крим або Севастополь, туристичні послуги в цих окупованих регіонах.
Зокрема, європейські круїзні судна не можуть заходити в порти на Кримському півострові, крім випадків надзвичайних ситуацій, заборонено експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, а також у секторах, пов’язаних з розвідкою і видобутком нафти, газу і мінеральних ресурсів; забороняється надання технічної допомоги, посередницьких, будівельних або інженерних послуг, пов’язаних з інфраструктурою в цих секторах.
На продовження санкцій відреагувала речниця МЗС Росії Марія Захарова.
“ЄС на рік продовжив санкції проти Криму і Севастополя. Знають, якою буде відповідь. Знають, що Крим за конституцією є частиною Російської Федерації. Знають, що рішення було ухвалене на основі кримського референдуму, результати якого перепідтверджено життям, яку ЄС ігнорувати не може. Знають, але все одно шукають улюблені граблі”, – написала вона на своїй фейсбук-сторінці.
У червні 2021 року президент України Володимир Зеленський поскаржився, що старі санкції США і ЄС проти Росії вже не працюють. Він вважає, що необхідний новий формат санкційної політики.
У червні Міністерство фінансів Росії через загрозу посилення санкцій США вирішило радикально змінити структуру Фонду національного добробуту (ФНД). Цей фонд повністю позбудеться вкладень у доларах США, скоротить інвестиції в британський фунт, замінивши їх на євро, китайські юані й золото.
Нагадаємо, у червні відкрилась Експертна мережа Кримської платформи для членства міжнародних експертів та організацій. Мережа надаватиме рекомендації демократичним країнам, зокрема, як зробити санкції ефективнішими, щоб домогтися повернення Росії в межі міжнародного права та деокупувати Крим.