Єгипетська поліція “полює” за ЛГБТ-людьми в застосунках для знайомств

Дата: 31 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Офіційно в Єгипті нема закону, який забороняв би одностатеві стосунки. Однак гомосексуальність у країні залишається стигматизованою, а ЛГБТ намагаються криміналізувати, використовуючи закон про секс-роботу. Для цього поліція “полює” на ЛГБТ-людей у соцмережах та застосунках для знайомств.

Про це йдеться в розслідуванні BBC.

Ілюстративне зображення. Фото: Depositphotos

Так, у поліцейських звітах щодо арештів зазначається, що в інтернеті поліцейські шукають, а в деяких випадках, ймовірно, і фабрикують докази проти ЛГБТ-людей, які спілкуються на сайтах знайомств.

Під час однієї з таких розмов на сайті знайомств WhosHere поліцейський під прикриттям тиснув на онлайн-співрозмовника, щоб зустрітись особисто. Пізніше цю людину заарештували.

Так, сам застосунок, незалежно від сексуальної орієнтації користувачів, може бути підставою для арешту нібито через розпалювання розбрату або порушення законів суспільної моралі в Єгипті. 

Це загрожує не лише єгиптянам. В одному з поліцейських звітів ішлося про іноземця Мета (імʼя змінено), який спілкувався з поліцейським під прикриттям у застосунку для гей-знайомств Grindr. Під час розмови хлопець повідомив про свою гомосексуальну орієнтацію, розповів про те, що перебуває в пошуку сексуальних стосунків, та вислав співрозмовнику фотографії свого тіла. 

Мет розповів BBC, що після цього його заарештували, звинуватили в розбраті та депортували.

За деякими звітами видно, що поліція намагається тиснути на людей, щоб ті, хто просто шукає друзів або хоче на побачення, погоджувалися на секс за гроші. Одним з користувачів, який постраждав унаслідок такого листування, є гей на імʼя Лейт (імʼя змінено). 

Лейт домовився з іншим інтернет-користувачем щодо зустрічі в барі. Однак коли він прийшов до закладу, то замість друга його чекали поліцейські. Хлопця затримали та кинули в камеру. 

Після цього правоохоронці створили новий акаунт Лейта в застосунку WhosHere та поставили на заставку відверті світлини з інтернету. Також вони змоделювали листування, нібито Лейт пропонував іншому користувачу секс за гроші. 

Хлопець каже, що фотографії, які використовували поліцейські для фальсифікації, зовсім не схожі на його власні. Однак BBC News має доступ тільки до зернистих фотокопій поліцейських справ, тому перевірити цю деталь неможливо.

Так, Лейт місяць пробув у в’язниці за “розпусту”. У цей час поліція намагалася змусити його повідомити імена інших геїв, яких він знав. 

Подібну інформацію про примушування або фальсифікацію зізнань, повʼязаних із сексуальною орієнтацією чи секс-роботою, повідомили ще три людини.

У BBC додали, що у 2020 році колишній помічник міністра внутрішніх справ з інтернет-злочинів та торгівлі людьми Ахмед Тахер заявляв, що в Єгипті зʼявилася кіберполіція, яка працює над розкриттям маси справ, що стосуються “групових секс-вечірок” та “гомосексуальних зборищ”.

Нагадаємо, що в Дагестані, який входить до складу РФ, виявили так звану “реабілітаційну клініку”, де пацієнтів “лікували” від атеїзму, іншої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. У закладі люди зазнають знущань у вигляді підвішування на наручниках, сковування з іншими людьми та непомірних фізичних навантажень на зразок 400 присідань за лайку.

Читайте також: “Ти не розумієш, що ти – не людина?”: з чим стикаються ЛГБТ у поліції та в ув’язненні

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter