Японський суд вперше дозволив трансчоловіку змінити гендерний маркер у документах без стерилізації

Дата: 08 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

На заході Японії суд дозволив трансгендерному чоловікові змінити гендерний маркер в офіційних документах без проведення операції зі стерилізації. Це перше відоме рішення такого роду відколи вищий суд країни скасував вимогу хірургічного втручання для здійснення таких змін у документах.

Про це пише The Guardian.

Фото: Amnesty International

Тепер 50-річний Такакіто Усуї зможе змінити гендерний маркер, зазначений у його сімейному реєстрі, з жіночого на чоловічий. П’ять років тому він вже намагався це зробити, але тоді його заяву відхилили.

“Я ніби стою на старті свого нового життя. Я в такому захваті”, – сказав Усуї після оголошення рішення суду.

Відповідно до закону, ухваленого у 2004 році, трансгендерний перехід могли робити лише ті люди, які не мали репродуктивної функції. Згідно з документами з окремої судової справи, відтоді понад 10 000 японців офіційно здійснили перехід. Суд у центральній Японії торік зазначав, що операція зі стерилізації не потрібна у більшості з близько 50 країн Європи та Центральної Азії, де діють закони, що дозволяють змінювати гендерний маркер в офіційних документах.

У жовтні 2023 року Верховний суд Японії визнав неконституційною вимогу про стерилізацію людей, які хочуть зробити трансгендерний перехід та змінити позначку статі документах.

Рішення суду стосувалося лише положення про стерилізацію й не стосувалося конституційності вимоги до проходження інших процедур. Суд Окаями постановив, що гормональна терапія, яку проходить Усуї, дала йому право на підтвердження гендерної ідентичності. Усуї вважає, що законодавство в Японії може розвиватися швидше, ніж суспільна свідомість.

Раніше ZMINA писала, що в липні цього року Верховний суд Японії постановив, що обмеження трансгендерних жінок у користуванні жіночими вбиральнями на робочих місцях є неприйнятним та протизаконним. Це перше рішення суду вищої інстанції щодо використання ванних кімнат ЛГБТ-людьми.

Нагадаємо, що 23 квітня 2023 року в Токіо відбувся перший за чотири роки масштабний ЛГБТ-прайд. Учасники та учасниці акції зібралися, щоб відзначити досягнення в галузі прав ЛГБТ-людей та наголо

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter