Тренінг для ЗМІ: Як механізми ООН із захисту прав людини працюють в Україні?

Дата: 17 Вересня 2012
A+ A- Підписатися

15 вересня в Києві відбувся семінар для журналістів про наймасштабніший світовий моніторинговий механізм у сфері дотримання прав людини. Його організували Центр інформації про права людини та ГО “Центр Соціальна Дія” у рамках проекту Програми розвитку ООН (ПРООН).

У жовтні цього року українська влада звітуватиме перед ООН про дотримання прав людини у рамках Універсального періодичного огляду (УПО). Ця подія відбувається раз на чотири роки. Що чекати від цього журналістам? Чи насправді механізми ООН з захисту прав людини працюють? Як преса може примусити владу визнати власні помилки під тиском світової спільноти?

dsc 0685

“Універсальний періодичний огляд” (УПО) — процедура, протягом якої раз на чотири роки кожна країна мусить звітувати у рамках Об’єднаних Націй, як вона дотримується прав і свобод людини — і отримувати критичну оцінку свого звіту.

dsc 0700

Цієї осені, вдруге за час існування механізму УПО, через нього в ООН проходитиме Україна.

Як саме в ООН оцінюватимуть виконання Україною своїх зобов’язань у галузі прав людини; яку інформацію можуть отримати медіа і громадськість внаслідок УПО; чим це може прислужитися правозахисникам і тим, хто висвітлює суспільно важливі теми. Ці та інші питання розглядалися на інформаційному семінарі.

dsc 0730dsc 0764

Під час семінару експертами виступили Роман Романов, директор програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”, а також Максим Буткевич, співкоординатор Проекту “Без кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія”.

dsc 0723

 

dsc 0716

Про правозахисні механізми ООН, коротку історія, структуру, механізм роботи УПО розповіли Марк Божанік, Радник з питань прав людини Представництва ООН, та Юлія Щербініна, Програмний менеджер Програми розвитку ООН.

dsc 0780

dsc 0782

УПО, під час якого розглядатимуть Україну, відбудеться 24 жовтня у Женеві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: