Активісту та журналісту Сергію Цигіпі окупаційний суд призначив 13 років колонії

Дата: 06 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

Активіста та журналіста з Нової Каховки Сергія Цигіпу так званий “верховний суд республіки Крим” сьогодні засудив до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму, звинувативши його у шпигунстві за статтею 276 КК РФ. Виступаючи з останнім словом, Цигіпа не визнав своєї провини.

Про це виданню ZMINA повідомила активістка та дружина Сергія Олена Цигіпа.

Фото: сторінка “верховного суду Криму” в мережі ВКонтакте

Я розумію, що окупанти навмисно проводять показові суди для залякування людей, які залишилися в окупації. Щоб вони їм не чинили опору, не допомагали ЗСУ, не надавали жодної інформації про локації росіян. Таким чином вони хочуть, щоб українці “сиділи тихо”. Адже на окупованих територіях залишилися люди, які вірять у те, що їх звільнять”, – сказала жінка.

За словами Олени, попри вироку, вона продовжить боротися за чоловіка й подаватиме апеляцію. Під час судового засідання 4 жовтня прокурор вимагав для Цигіпи 19 років, але після тривалого обговорення термін зменшили до 13 років.

“Людину судили за абсурдними звинуваченнями у “шпигунстві”. Сергій був і залишається патріотом своєї країни. Він живе на своїй землі. Яке росіяни мали право його викрадати? Та ще й судити за абсурдними звинуваченнями? Вони вдерлися до України, викрали людей з іншої держави, катували їх та вбивали. Вони тут роблять все, що їм заманеться. І за усім цим мовчки спостерігає весь світ – ООН, Червоний Хрест та інші організації. Вони просто розводять руками й кажуть, що нічого не можуть зробити”, – додала Цигіпа.

Вона наголошує на тому, що Сергій відмовився визнавати свою провину. У своєму останньому слові він заявив: “Я патріот своєї країни. Я не визнаю своєї провини”. 

Нагадаємо, 4 жовтня у “верховному суді” окупованого Криму відбулося четверте засідання у справі журналіста Сергія Цигіпи. Окупаційна “влада” Криму звинувачує волонтера у шпигунстві за статтею 276 КК РФ, яка передбачає від 10 до 20 років ув’язнення в якості покарання.

За словами Цигіпи, взимку окупанти її повідомили про те, що Сергій після так званого “референдуму” 23–27 вересня 2022 року нібито приїхав до Сімферополя “із зізнанням”. При цьому самі ж загарбники викрали журналіста ще 12 березня 2022 року.

Як відомо, Сергія Цигіпу, журналіста і письменника з Нової Каховки, окупанти утримують у полоні півтора року. Його викрали за активну проукраїнську позицію та журналістську діяльність. Завдяки його зусиллям у місті був проведений масовий захід громадянської непокори. Цигіпа також активно вів волонтерську діяльність, допомагав людям їжею та ліками. Після його затримання зв’язок з ним перервався і його рідні деякий час не знали, де він і що з ним. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні вони дізналися, що Цигіпа живий і перебуває в полоні. За останньою інформацією, його утримують у сімферопольському СІЗО №2.  


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує насильницькі зникнення, затримання та викрадення цивільних осіб на тимчасово окупованих територіях. Якщо ваші рідні зникли або ви маєте побоювання, що їх могли викрасти – напишіть, будь ласка, на нашу електронну адресу es@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами. 

Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, а також міжнародних організацій для внесення ними інформації до періодичних звітів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо для  документування та подальшого розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні та притягнення винних до відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter