“Я не дівчина-шлюшка”: черговий сексизм від народного депутата    

Дата: 24 Жовтня 2019
A+ A- Підписатися

Народний депутат-мажоритарник Антон Яценко вдався до порівняння, в якому принизив жінок.

“Я не дівчина-шлюшка, а народний депутат чотирьох скликань, тож не будемо перетворювати Верховну Раду на шапіто”, – так в ефірі телеканалу “Наш” чоловік “пояснив” свою відмову проходити перевірку на поліграфі через скандал з можливим хабарництвом у комітеті Верховної Ради.

 

Водночас  експертка з недискримінації Центру прав людини ZMINА Ірина Виртосу називає вислів Яценка “брудним сексистським зауваженням”.

“Ця пісня не нова. Наприклад, можна пригадати, як Назар Холодницький говорив, що “він не дівка, аби його до чогось змушувати”. Порівняння негативних явищ із жінками принижує останніх, робить їхній внесок у суспільне життя менш вагомим. Найгірше те, що колеги-журналісти розтиражували його цитату, винесли в заголовок і самі не побачили в тому нічого образливого, ніяк фахово не прокоментували”, – каже вона. 

Виртосу додає, що депутат неодмінно стане претендентом на здобуття антипремії за сексистські висловлювання “Це яйце”, співорганізаторкою якої вона є:

“Однозначно Яценко увійде в наш список на антипремію, і я особисто відкладу 2 грн 10 копійок, щоб купити йому яйце ганьби за сексистське висловлювання”.  

Нагадаємо, що українські політики не гребують сексистськими висловлюваннями. Так, наприклад, у серпні депутат Олександр Дубинський обирав помічниць за зростом, а міському голові Харкова Геннадію Кернесу “не сподобалася” зачіска депутатки Марії Мезенцевої. 

Ще раніше до приниження жінок та слатшеймінгу і З англ. slut – шльондра та shaming – публічний осуд. Слатшеймінг є цькуванням жінок через те, що вони виражають свою сексуальність поза загальноприйнятими шаблонами. вдався запорізький чиновник Владислав Марченко.  Він порівняв жінок, які публікують фото в коротких сукнях, з “дешевими проститутками”.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter