Вступ до ЄС: Нідерланди продовжать співпрацю з Україною за кластером “Основи”
Нідерланди підтримуватимуть Україну на шляху вступу до ЄС. Зокрема, продовжать співпрацю за ключовими напрямами в рамках кластера “Основи”.
Про це йшлося на першій міжурядовій конференції, яка відбулася 12 березня, повідомляє “Урядовий портал”.

Захід, ініційований Королівством Нідерланди, став початком нової форми стратегічної співпраці між двома країнами. Під час конференції відбулися політичні консультації на високому рівні, а також робота тематичних робочих груп за напрямами: верховенство права, відповідальність РФ та досягнення справедливості, сільське господарство, енергетика, соціальна політика.
“Нідерланди готові підтримувати вас всюди, де це можливо, зокрема у підготовці та реалізації необхідних реформ. Саме тому ми разом рухаємося шляхом до членства України в ЄС – із підтримкою реформ у сферах належного врядування, прозорості та верховенства права”, – зазначив міністр закордонних справ Нідерландів Каспер Вельдкамп.
Щодо верховенства права Україна та Нідерланди домовилися продовжувати періодичну співпрацю за ключовими напрямами в рамках кластера “Основи” процесу вступу до ЄС.
“Це включає зустрічі на рівні експертів для обміну найкращим досвідом щодо розробки політики, впровадження реформ та узгодження українського законодавства з правом ЄС – зокрема у сферах судової системи та боротьби з корупцією”, – йдеться в комюніке за результатами конференції.
Нідерланди підтвердили готовність підтримати Україну в реалізації дорожньої карти у сфері верховенства права та у виконанні критеріїв для приєднання до Робочої групи OECP щодо боротьби з хабарництвом та Конвенції ОЕСР проти хабарництва.
Переговори про вступ до Євросоюзу нових держав розбиті на 35 розділів. 33 з них об’єднані в шість тематичних кластерів, які відкриваються почергово. Кластер “Основи процесу вступу до ЄС” відкривається першим і закривається останнім. Розділи 34 (“Інституції”) та 35 (“Інші питання”) розглядатимуться окремо. Щодо кожного з цих розділів Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України та Євросоюзу.
Раніше ZMINA писала, що уряд затвердив План заходів з виконання рекомендацій Єврокомісії, які представлені у звіті про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС 2024 року. Документ передбачає понад 380 заходів, що спрямовані на виконання рекомендацій Єврокомісії у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення 2024 року. Також на продовження виконання рекомендацій Єврокомісії 2023 року, які ще не виконані в повному обсязі.
Також ZMINA повідомляла, що за словами віцепрем’єрки з питань євроінтеграції Ольги Стефанішиної, Україна повністю готова до відкриття першого кластера переговорів про вступ до ЄС. Зокрема, в уряді готові презентувати державам — членам Євросоюзу дорожні карти трансформації.