Вступ до ЄС: Нідерланди продовжать співпрацю з Україною за кластером “Основи”

Дата: 13 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Нідерланди підтримуватимуть Україну на шляху вступу до ЄС. Зокрема, продовжать співпрацю за ключовими напрямами в рамках кластера “Основи”.

Про це йшлося на першій міжурядовій конференції, яка відбулася 12 березня, повідомляє “Урядовий портал”.

Фото: Pixabay

Захід, ініційований Королівством Нідерланди, став початком нової форми стратегічної співпраці між двома країнами. Під час конференції відбулися політичні консультації на високому рівні, а також робота тематичних робочих груп за напрямами: верховенство права, відповідальність РФ та досягнення справедливості, сільське господарство, енергетика, соціальна політика.

“Нідерланди готові підтримувати вас всюди, де це можливо, зокрема у підготовці та реалізації необхідних реформ. Саме тому ми разом рухаємося шляхом до членства України в ЄС – із підтримкою реформ у сферах належного врядування, прозорості та верховенства права”, – зазначив міністр закордонних справ Нідерландів Каспер Вельдкамп

Щодо верховенства права Україна та Нідерланди домовилися продовжувати періодичну співпрацю за ключовими напрямами в рамках кластера “Основи” процесу вступу до ЄС.

“Це включає зустрічі на рівні експертів для обміну найкращим досвідом щодо розробки політики, впровадження реформ та узгодження українського законодавства з правом ЄС – зокрема у сферах судової системи та боротьби з корупцією”, – йдеться в комюніке за результатами конференції.

Нідерланди підтвердили готовність підтримати Україну в реалізації дорожньої карти у сфері верховенства права та у виконанні критеріїв для приєднання до Робочої групи OECP щодо боротьби з хабарництвом та Конвенції ОЕСР проти хабарництва.

Переговори про вступ до Євросоюзу нових держав розбиті на 35 розділів. 33 з них об’єднані в шість тематичних кластерів, які відкриваються почергово. Кластер “Основи процесу вступу до ЄС” відкривається першим і закривається останнім. Розділи 34 (“Інституції”) та 35 (“Інші питання”) розглядатимуться окремо. Щодо кожного з цих розділів Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України та Євросоюзу.

Раніше ZMINA писала, що уряд затвердив План заходів з виконання рекомендацій Єврокомісії, які представлені у звіті про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС 2024 року. Документ передбачає понад 380 заходів, що спрямовані на виконання рекомендацій Єврокомісії у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення 2024 року. Також на продовження виконання рекомендацій Єврокомісії 2023 року, які ще не виконані в повному обсязі.

Також ZMINA повідомляла, що за словами віцепрем’єрки з питань євроінтеграції Ольги Стефанішиної, Україна повністю готова до відкриття першого кластера переговорів про вступ до ЄС. Зокрема, в уряді готові презентувати державам — членам Євросоюзу дорожні карти трансформації. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter