Уперше в Україні хлопець із синдромом Дауна здобув вишу освіту: хто такий Богдан Кравчук?

Дата: 12 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Лучанин Богдан Кравчук став першою в Україні людиною із синдромом Дауна, яка здобула вишу освіту. 

Про це повідомила представниця Інституту національної пам’яті у Волинській області Леся Бондарук на своїй сторінці у Facebook.

Богдан Кравчук – 24-річний житель Луцька із синдромом Дауна. З дитинства він захоплювався історією та книгами.

“Любов до книжок у Богданчика прокинулась із самого дитинства. Тому замість звичних іграшок ми купували сину книжки. Пізніше улюбленою темою Богдана стала історія. Дідусь завжди розповідав йому про перемоги та подвиги козаків і гетьманів”, – розповідала в одному з інтерв’ю його мати Євгенія. 

Хлопець став відомим у місті, коли разом з мамою почав відстоювати своє право на навчання в університеті. У 2014 році Богдан успішно склав ЗНО та вступив до університету. Однак до цього рідні лучанина та друзі мали подолати безліч бюрократичних перепон.

“Хлопцю до останнього відмовлялися видати довідку про профпридатність, а без неї на навчання не беруть. Отримати необхідний документ парубку допомогла журналістка однієї з луцьких газет Олеся Бондарук. Зі слів жінки, медики не знали, як людині із синдром Дауна видати дозвіл на навчання у ВНЗ, адже досі в Україні таких випадків не було”,писали тоді місцеві журналісти.

Богдан з мамою Євгенією 

Богдан став відомим у місті, а тому впоратися з проблемами, що виникали, йому допомагали активісти та журналісти. Так, у 2017 році місцеві медіа випускали матеріали, щоб допомогти працевлаштувати Богдана. Під час навчання хлопець почав проводити екскурсії Луцьком. Одну з таких він навіть провів для журналістів ТСН. 

Наразі Богдан отримав диплом бакалавра і планує далі йти до своєї мрії та працювати за спеціальністю. 

“Усі ці п’ять років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів. Вони могли прогуляти, недовчити… А Богдан так любить історію, що він не міг бути іншим і не міг підвести високу довіру до його можливостей. Його приклад – це промінь надії багатьом батькам особливих дітей. Бо відтепер вони знають, що якщо вірити у своїх дітей і розвивати їхні можливості, то мрії збуваються”, – написала у Facebook Бондарук. 

Як відомо, за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі із синдромом Дауна народжується кожна 700-та дитина, але досі такі люди стикаються з дискримінацією в різних сферах життя. Останнім часом в Україні активісти разом з чиновниками намагаються змінювати ситуацію на краще. Так, у квітні цього року Кабінет Міністрів врегулював механізм компенсації роботодавцям, які працевлаштовують людей з інвалідністю. Компенсувати витрати таких компаній уряд планує за рахунок штрафів і пені роботодавцям, які не виконують норми з працевлаштування людей з інвалідністю.

Експерти наголошували, що від 2 до 10% українців із синдромом Дауна могли б узяти участь у відкритому ринку праці, проте для цього треба створити необхідні умови. Зокрема: скорочений режим дня; знаходження певних функцій, які вони можуть виконувати; створення прийнятних умов і для працівника, і для роботодавця. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: