Влада та журналісти домовилися про правила роботи медіа в умовах війни

Дата: 27 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Влада і журналісти домовилися про правила роботи медіа в умовах війни: фото та відео військових об’єктів можна публікувати через 12 годин після завершення бойових дій, цивільних об’єктів – через три години.

Спільну заяву щодо цього Міністерства культури та інформаційної політики, Міноборони та журналістської спільноти “Медіарух” оприлюднено на сайті МКіП. 

Джерело: pexels.com

У документі наголошується на тому, що задля дотримання всіх необхідних безпекових умов журналісти можуть збирати інформацію на місцях відразу після обстрілів. Проте дозволяється оприлюднення зроблених фото та відео щодо подій на місці ведення бойових дій після завершення 12 годин для військових об’єктів, через три години – для цивільних об’єктів, уточнюється в заяві.

Військовим адміністраціям рекомендовано надавати більше інформації ЗМІ про руйнування, спричинені діями ворога, не пізніше ніж через один день після події.

Представники влади нагадали журналістам про дотримання під час війни балансу між доступом преси до подій і безпекою держави. Працівників медіа закликали неухильно дотримуватися наказу головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного від 3 березня 2022 року №73, який регулює порядок допуску представників ЗМІ на військові об’єкти в районі ведення бойових дій на період воєнного стану. Доступ до них можуть отримати лише акредитовані представники ЗМІ з дозволу командира підрозділу.

Зазначеним наказом також затверджено Правила роботи представника ЗМІ в районі ведення бойових дій, з якими особисто ознайомлюються медійники під час видавання їм прескарти. У разі їхнього порушення журналісти та медіа втрачають акредитацію.

У заяві закликали журналістів уникати розголошення інформації, що може призвести до обізнаності противника про дії Сил оборони та негативно вплинути на перебіг виконання завдань за призначенням.

Нагадаємо, що 28 березня українські журналісти звернулися до президента Володимира Зеленського, Офісу глави держави, Міноборони, Служби безпеки, Генштабу та Міністерства закордонних справ з проханням припинити цькування медійників і розробити прозорі й зрозумілі правила щодо висвітлення воєнних дій, зокрема російських обстрілів.  

Із заявою медійники виступили на тлі того, що в Україні почастішали випадки недовіри та висловлення підозр у диверсійній діяльності журналістам, які сумлінно виконують свої професійні обов’язки та мають відповідні документи й акредитації.

Також про те, що можна і чого не можна показувати в медіа під час війни, розповів медіаексперт, ексзаступник міністра інформполітики Дмитро Золотухін.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter