В’язень з колонії в Дніпрі відсудив в України 13 тисяч євро за нелюдські умови тримання

Дата: 24 Травня 2019
A+ A- Підписатися

В’язень Дніпровської виправної колонії №89 виграв справу в Європейському суді з прав людини щодо нелюдських умов тримання в установі.

Про це повідомляють активісти з організації “100% життя”.

У своєму позові “Логвіненко проти України” чоловік зазначав, що в установі медики не надавали йому належної діагностики та лікування гепатиту С, який розвинувся на фоні ВІЛ, неодноразово перенесеного туберкульозу та інших опортуністичних захворювань.

“ЄСПЛ постановив, що мало місце порушення статей 3 (“Заборона катування”) і 13 (“Право на ефективний засіб юридичного захисту“) конвенції, з огляду на невідповідні умови утримання під вартою та відсутність ефективного національного засобу правового захисту в цьому відношенні, та зобов’язав державу Україна виплатити заявнику протягом трьох місяців суму, еквівалентну 13 500 євро у валюті держави-відповідача”, – зауважили в організації.

У рішенні Європейського суду також зазначено, що пан Логвіненко не має ефективних засобів правового захисту всередині країни і жодний із запропонованих урядом України правових засобів не є ефективним способом для запобігання передбачуваним порушенням, або для їхнього припинення, або для надання заявнику адекватної та достатньої компенсації.

Юристи відзначили, що чоловік уже отримував у 2011 році рішення ЄСПЛ щодо неналежного лікування від туберкульозу та ВІЛ, проте додали, що нове рішення в справі суд ухвалив дуже швидко. Зазвичай справи в ЄСПЛ розглядаються протягом двох-трьох років, додали в організації:

“ЄСПЛ  у черговий раз засвідчив неналежне забезпечення засуджених лікуванням в Україні, що у свою чергу є додатковим аргументом на користь нагальної необхідності реформування охорони здоров’я в пенітенціарній системі”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: