Військовополонений 21-річний росіянин: У полоні краще, ніж в армії РФ
Полонений російський військовий зізнався, що в українському полоні йому краще, ніж в армії РФ, і заявив, що готовий воювати за Україну.
Про це повідомила пресслужба СБУ в телеграм-каналі.
“Якби в мене була можливість воювати за Україну, прийняти присягу, перевезти свою сім’ю і залишитися тут жити – я б із задоволенням це зробив”, – сказав 21-річний окупант.
Він висловив здивування тим, що в полоні до нього ставляться по-людськи. Росіянин відзначив разючий контраст зі своєю батьківщиною. Чоловік розповів, що його підрозділ приїхав до України з іншого кінця Росії, дорога тривала чотири-п’ять днів.
“Коли перетнули кордон, побачили трупи, близько 50 одиниць розбитої техніки й тоді зрозуміли: ніяка це не “спецоперація”, а справжня війна. Хотіли розвернутись і поїхати звідти, але пригрозили розстрілом”, – розповів полонений.
Йому таки вдалося втекти. За його словами, 14 російських військових виїхали в бік РФ, але згодом потрапили в полон.
Тепер з ними працюють слідчі та контррозвідники СБУ.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що 27 березня засновник Bellingcat Еліот Хіггінс закликав розслідувати факти можливих знущань з полонених російських солдатів. Він опублікував у твіттері відео (Увага! Жорсткі кадри!), на якому нібито українські солдати стріляють по ногах полонених росіян.
У відповідь Генштаб України заявив, що “військовослужбовці Збройних Сил України та інших законних військових формувань неухильно дотримуються норм міжнародного гуманітарного права”. А подібні відео ворог знімає та розповсюджує для дискредитації українських військових.
Раніше генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що в Україні створили табори для російських військовополонених. Українці діють згідно з положеннями Женевської конвенції, сказала вона, й наголосила на тому, що Україна “проявляє себе як цивілізована країна, яка дає відсіч агресору, але сама не стає агресором”.
За даними віцепрем’єр-міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, станом на 20 березня в полоні українців перебувало щонайменше 562 загарбники.