“Відповіді може дати лише президент”: родичі в’язнів Кремля просять про особисту зустріч

Дата: 13 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Родичі українців, яких незаконно тримає в ув’язненні Російська Федерація, просять президента України Пера Порошенка про особисту зустріч. Вони хочуть прояснити, чи входять політичні в’язні до найближчого обміну заручниками, який заплановано на кінець грудня, та який з державних органів є офіційно відповідальним за дії з їхнього визволення.

Про це представники родин в’язнів Кремля заявили сьогодні на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

“Ми з великою надією прийняли інформацію про можливість обміну затриманими між Україною та окупованими територіями. Ми достеменно не розуміємо, чи включені наші рідні до списку на обмін та чи є перспектива потрапити до цього переліку. Просимо зустрічі особисто з вами, щоб обговорити перспективи якнайшвидшого визволення наших рідних та близьких”, — зазначив у відкритому зверненні  батько затриманого на території Білорусі українця Павла Гриба Ігор Гриб.

Ігор Котелянець, брат Євгена Панова, затриманого ФСБ у Криму як “українського диверсанта”, зазначив, що з родичами активно контактують і допомагають низка міністерств і відомств, зокрема Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Міністерство закордонних справ в особі консулів в РФ, але ситуація до кінця не зрозуміла.

“Ми лише знаємо, що політв’язні як категорія заручників не включені до Мінського процесу, не включені в обговорення, які зараз відбуваються. Ніхто в державі не може нам дати чітку відповідь, чи робиться щось для визволення наших родичів, якщо робиться, то що саме”, — говорить Котелянець.

За його словами, кожна інституція виконує якийсь пул задач, прописаний у її інструкціях, але жодне з відомств не може дати відповідь, що держава робить глобально – чи йдуть якісь перемовини, чи існують якісь списки на обмін, у яких би фігурували саме політв’язні.

“Після року активних дій ми зрозуміли, що відповіді на ці питання не може дати ніхто, крім президента України”, – пояснив він.

Родичі політв’язнів звернулися також до громадян України з проханням утриматися від самостійних поїздок до Росії та Білорусі.

“Я хотів би звернутися до всіх українців, які мають намір їхати в Росію, Білорусь, а також, мабуть, Казахстан та інші країни пострадянського простору, близькі до ідеології Росії, щоб ви туди не їхали, аби не поповнювати перелік політв’язнів”, – наголосив Петро Вигівський, батько Валентина Вигівського, викраденого в окупованому Криму та засудженого на 11 років “за шпигунство”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: